אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הביקורת: גינדי מגרילה דירות באור יהודה בהנחה לכולם הדמיה: viewpoint

אחרי הביקורת: גינדי מגרילה דירות באור יהודה בהנחה לכולם

לאחר הטענות על אפליה מכיוון שהציעה דירות בהנחה לעמיתי "חבר" בפרויקט "בית בפארק" - חברת הנדל"ן תגריל 100 דירות בפרויקט בהנחה של 12%. רק שהפעם ההגרלה פתוחה לכלל הציבור

07.01.2019, 09:44 | ענת דניאלי
אחרי שנטען כי חברת גינדי החזקות קיימה הליך מכירה מפלה לטובת עמיתי מועדון "חבר" בפרויקט באור יהודה: החברה יוצאת בהגרלה של 100 דירות בהנחה של כ-12% ממחיר השוק לכלל הציבור.

 

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בדירות בפרויקט "בית בפארק" סמוך לצומת סביון הכולל 1,921 יחידות. שלב א' בפרויקט כולל 1,429 יחידות דיור ב-27 בניינים בני תשע עד 14 קומות. בשלב ב' יוקמו 429 יח"ד בתשעה בניינים בני תשע עד 14 קומות. כ-1,140 יחידות בפרויקט שווקו בהנחה לזוכי תוכנית מחיר למשתכן (חלק מהזוכים עתרו נגד הארכת מועד מסירת הדירות בו אך נדחו בהליך המשפטי).

המעוניינים יוכלו להירשם להגרלה בה ייקבע תור לבחירת הדירה המוזלת. בהגרלה יוכלו להשתתף עד 1,000 נרשמים להם תינתן הזדמנות שווה לזכייה בתור לבחירת הדירה המוזלת. ההגרלה פתוחה כבר מאתמול (א') ועד ה-29 בינואר. עלות ההשתתפות היא 360 שקל. אם המשתתף לא זכה בהגרלה – הכסף יוחזר לו.

הדמיה של פרויקט בית בפארק, הדמיה: viewpoint  הדמיה של פרויקט בית בפארק | הדמיה: viewpoint הדמיה של פרויקט בית בפארק, הדמיה: viewpoint

דירת ארבעה חדרים החל מ-1.93 מיליון

 

הדירות בהגרלה יימכרו במפרט מוזל עם אפשרות לשדרוג המפרט במחיר של כ-25 אלף שקל. על פי נתוני אתר ההגרלה, דירת שלושה חדרים בשטח של 75 מ"ר עם מרפסת 10 מ"ר מוצעת במחיר התחלתי של 1.59 מיליון שקל במקום 1.79 מיליון שקל, ודירת ארבעה חדרים, 102 מ"ר, עם מרפסת 12 מ"ר מוצעת במחיר התחלתי של 1.93 מיליון שקל במקום 2.13 מיליון שקל.

ההבדל בין הדירות שהוצעו לעמיתי חבר ואלו בהגרלה הנוכחית הוא בכך שכעת השיווק הוא של דירות משלב ב' בפרויקט, כך שהאכלוס יהיה שנה מאוחר יותר. בשלב א' האכלוס צפוי באוקטובר 2022, ובשלב ב' – באוקטובר 2023. בנוסף, הדירות קטנות יותר בהשוואה לדירות שנמכרו במחיר דומה, כך שהמחיר למ"ר גבוה במעט בהגרלה הנוכחית. מתוך 780 יח"ד בשני השלבים שהוצעו למכירה בשוק החופשי נמכרו עד כה כ-550 יח"ד.

גינדי שיווקה בנובמבר האחרון 283 מהדירות בשלב א' לחברי מועדון חבר בהנחה ואף דווח כי המכירה הושלמה בתוך שמונה שעות בלבד. המהלך גרר ביקורת בטענה כי מדובר באפליה ובחסימת אפשרות המכירה בקרב כלל אזרחי ישראל בקרקע ששווקה על ידי המדינה.

בעקבות כך פנתה האגודה לזכויות האזרח לרשות מקרקעי ישראל בתלונה בנושא, ושיווק הפרויקט נעצר זמנית. ב-20 בינואר צפוי שימוע לחברה בעניין זה על ידי רשות מקרקעי ישראל.

לדברי מקורבים לגינדי, ההגרלה החדשה נובעת ככל הנראה מלחצים ובקשות שהופעלו על גינדי בעקבות מבצע חבר.

מחברת גינדי החזקות לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות