אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולדמן סאקס השקיעה 30 מיליון דולר ב-Innovid צילום: Innovid

גולדמן סאקס השקיעה 30 מיליון דולר ב-Innovid

החברה, שמפתחת פלטפורמות לפרסום בווידאו ולאחרונה צומחת בזירת הטלוויזיות החכמות, צפויה להשתמש בסכום כדי להרחיב את פעילותה הגלובלית. כמו כן, צפויה לרכוש שחקנים אחרים בתחומה

07.01.2019, 13:18 | מאיר אורבך

חברת אינוביד (Innovid) הישראלית, שמפתחת פלטפורמת פרסום בווידאו, גייסה 30 מיליון דולר מקבוצת ההשקעות הפרטית של בנק ההשקעות גולדמן סאקס. אינוביד תשתמש בהשקעה כדי להרחיב את פעילותה בשוק הפרסום המקוון בזירת הטלוויזיות החכמות, ואת נוכחותה הגלובלית.

קראו עוד בכלכליסט

"גולדמן סאקס רצו להשקיע לבד בחברה", סיפר לכלכליסט צביקה נטר, מנכ"ל החברה. "הפעם האחרונה שגייסנו היתה לפני שלוש שנים ושווי החברה שלנו עלה משמעותית". לדבריו, אינוביד לא היתה חייבת את הגיוס האמור, בשל רווחיותה. הוא סיפר שתחום הטלוויזיה החכמה הפך למרכזי מאוד עבור אינוביד ומהווה כ-30% מהפעילות שלה, ועל כן צפויה להשקיע בו. "אנחנו עוברים ממצב של רווחיות להשקעות", סיפר. "כל הכסף הזה ייכנס לחברה ולא ישמש לרכישות של מניות של עובדים או משקיעים".

צביקה נטר, מנכ"ל אינוביד, צילום: Innovid צביקה נטר, מנכ"ל אינוביד | צילום: Innovid צביקה נטר, מנכ"ל אינוביד, צילום: Innovid

"קנינו את טייקי לפני שנה, שילבנו אותה במוצרים והיא עובדת אצלנו", סיפר. "אנחנו כנראה נרכוש פעילויות נוספות בקרוב", אמר נטר והוסיף שהתחום בו פעילה אינוביד אינו חביב על משקיעים בשלבים מוקדמים, אך יש הרבה הזדמנויות בו, לרכישה של טכנולוגיות בארץ ובחו"ל כאחד.

החברה הישראלית גייסה עד כה 50 מיליון דולר כאשר הגיוס הנוכחי היה רק של בנק ההשקעות האמריקאי. היא מעסיקה 220 עובדים, מתוכם 75 בישראל ויש לחברה 110 עובדים חיצוניים בהודו, פיליפינים וארגנטינה. הולגר סטאוד מקבוצת ההשקעות הפרטית של גולדמן סאקס יצטרף למשקיעים הקודמים של החברה מסקויה, ג'נסיס וניו ספרינג כחבר במועצת המנהלים.

אינוביד מגישה ומודדת כיום פרסומות וידאו עבור מותגים גדולים כלוראל, דיסני, רד בול, טויוטה, Bank of America, מקדונלד'ס ועוד. בנוסף, עובדת החברה עם ספקי תוכן מובילים, ביניהם Hulu ,Fox פלטפורמות פלייסטיישן, אקסבוקס ועוד. החברה מגיעה כיום ליותר מ-75 מיליון משקי בית בארצות הברית בתחום הטלוויזיה החכמה, ובעלת דריסת הרגל הגדולה ביותר בו, עם אינטגרציה למוצרי אמזון, אפל, סמסונג, Roku ועוד.

״כאחד השחקנים הראשונים בתחום הטלוויזיות החכמות וכבעלת שותפויות מבוססות עם ספקי תוכן, אינוביד ממוקמת היטב לתפוס נתח משמעותי בשוק הגדל כתוצאה מהמעבר המאסיבי והמתמשך לצריכת תוכן ב-CTV״, אמר הלל מוארמן, ראש קבוצת ההשקעות הפרטית של גולדמן סאקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות