אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בני גנץ מהימים שקדמו לשתיקתו: "צריך לחתור להסדר מדיני - זהו קודם כל אינטרס של מדינת ישראל"

בינואר 2018 השתתף בני גנץ בוועידת כלכליסט ונשא את הנאום הפומבי האחרון בטרם התעטף בשתיקתו עד עצם היום הזה. כבר אז אמר "אני רוצה להיות מחוזר פוליטית ולכן אני צריך להקפיד לומר הכל לכולם", ובכל זאת מדבריו ניתן היה ללמוד משהו על עמדותיו המדיניות, הבטחוניות והחברתיות

07.01.2019, 17:56 | שירות כלכליסט

בינואר 2018 השתתף בני גנץ בוועידת המדדים של כלכליסט.  זו היתה הופעתו הפומבית האחרונה בה הציג את עמדותיו הביטחוניות, המדיניות והחברתיות. הוא דיבר על מצב המדינה ולאן צריך לקחת אותה. כמו פוליטיקאי משופשף הוא נזהר שלא לומר "יותר מדי"  ואף אמר במפורש - "מאחר שאני רוצה להמשיך להיות מחוזר, אני צריך להקפיד לומר הכל לכולם". ובכל זאת, מאחר שמאז הקפיד לא להתבטא בכלל, הדברים שנשא לפני שנה חושפים טפח ממיקומו של גנץ במפה הפוליטית.

בני גנץ בוועידת כלכליסט, ינואר 2018, צילום: אוראל כהן בני גנץ בוועידת כלכליסט, ינואר 2018 | צילום: אוראל כהן בני גנץ בוועידת כלכליסט, ינואר 2018, צילום: אוראל כהן

הנה קטעים מהדברים שאמר בוועידת כלכליסט בראשית 2018.

  • תחום ההסדרה המדיני - "נודה על האמת. אני חושב שהאינטרס להגיע להסדרה מדינית הוא קודם כל אינטרס של מדינת ישראל, ואני חושב שלשם צריך לחתור ולשם צריך להגיע. אני לא חושב שאנחנו צריכים להיות שבויים של קיפאון לאורך זמן. וכל זה כמובן מבלי שאנחנו מוותרים כהוא זה על השיקולים הביטחוניים כי אנחנו באמת חיים במזרח התיכון ולא בשווייץ". 

  • מערכת החוק והמשפט - "צריך להמשיך ולחזק את מערכת החוק והמשפט ואכיפת החוק בארץ, לא רק למה שקוראים הקשרי השחיתות, אלא גם בהקשרים של אלימות וכוח רחוב, והיכולת של אנשים להגיע לכל מקום בביטחה, לפתוח עסקים -  נראה לי דברים שהם מאד חשובים".

  • על יושר ויושרה ציבורית - "אנחנו יכולים, צריכים וראוי שנדרוש, התנהגות ישרה ויושרה ציבורית בכל מקום שאנחנו מסתובבים. זה לא פריבילגיה, זה סם חיינו. אנחנו נותנים את הסמכות לנהל אותנו לנבחרי ציבור ואחרים, אז כמו שעושים רגולציות בתחומים אחרים צריך להקפיד קלה כחמורה גם בעניין הזה".

  • אחידות מול אחדות  - "יש לנו בחברה הישראלית גוונים רבים, יהודים ולא יהודיים, ואין לנו צורך ויכולת להגיע לאחידות. להיפך, אנחנו יכולים להנות מריבוי הגוונים בחברה הישראלית. אבל אנחנו כן צריכים לייצר תרבות ישראלית עם מרכיבי אחדות שמשותפים לכולנו. היום אנחנו מתבססים בעיקר על מה שמבדיל בינינו".

לצפייה בנאום המלא של בני גנץ בוועידת כלכליסט -

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות