אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלובוס הזהב: שטיח מרופט צילום: איי פי

גלובוס הזהב: שטיח מרופט

אחרי שנה של מחאות על השטיח האדום, טקס גלובוס הזהב הציג השבוע אקטיביזם־לייט: קצת פמיניזם, קצת גאווה שחורה וכמה חורים באמינות

08.01.2019, 08:31 | מורן לונדון

בדיוק לפני שנה פתח טקס גלובוס הזהב את שנת 2018 בתחושה ניצחת של כוח כשכוכבות הוליווד לבשו שמלות שחורות כהפגנה על היחס הגרוע לנשים ועל ההטרדות המיניות בתעשיית הסרטים. בניגוד לתמונות המסורתיות שבהן מונצחת כל שחקנית לבדה, הן חברו לצילום קבוצתי שהפגין אחווה בין נשים דעתניות וחזקות, שאף אחד לא ידרוך עליהן. באותו החודש התקיימה גם הפרמיירה של "הפנתר השחור", גיבור־העל השחור הראשון, שבה כל הכוכבים הגיעו בקוד לבוש אפריקאי במפגן מרהיב של גאווה שחורה.

שנה חלפה, השוויון לנשים ולמיעוטים עדיין רחוק, אבל נראה כי רוח המחאה המרגשת שנשבה בשטיח האדום נחלשה. בטקס גלובוס הזהב ה־76 שהתקיים ביום א' בערב, ראינו גרסאות דיאט למחאות של העידן הנוכחי — קצת פמיניזם, קצת גאווה שחורה וקצת טשטוש מגדרי. לא משהו יותר מדי רדיקלי.

קומץ של שחקניות ניסו לשוות מצגת של עוצמה נשית עם זניחת שמלות הקוקטייל והנשף המסורתיות לטובת חליפות מכנסיים, כמו ג'וליה רוברטס, ג'ודי גריר ואלסי פישר, אבל הן היו טיפה בים של שמלות נסיכות הדיסני.

כמה סלבס ענדו צמידים שחורים של תנועת "Times up", הפועלת למיגור הטרדות מיניות, ובראשן רייצ'ל ברוסנהן, שזכתה על תפקידה ב"מרת מייזל המופלאה". אבל על המסר החזק, העיבה העובדה שגם המנחה ריאן סיקרסט, שבעצמו הואשם בהתנהגות מינית לא הולמת השנה, ענד את הצמיד.

על תקן האנדרוגינים הפציעו טימותי שלאמה ("קרא לי בשמך") בסינר חרוזים נוצץ, וקודי פארן ("הרצח של ורסצ'ה: סיפור פשע אמריקאי"), בחליפת מכנס עם מחשוף שקוף בחלקה העליון ומגפוני טאבי האייקוניים של מרג'יאלה.

בתפקיד השחקנים השחורים הגאים, צעדו על השטיח האדום הזמרת־שחקנית ז'אנל מונה, שלבשה שמלה מאתגרת של שאנל והייתה עמוסה באלמנטים מצריים, והשחקן בילי פורטר ("פוזה") שעטה על עצמו גלימה סגולה ושלל אבנים ורקמות.

 

1. בילי פורטר ("פוזה") מפגין חתרנות מגדרית וגאווה שחורה בגלימה של רנדי רהם; 2. רייצ 1. בילי פורטר ("פוזה") מפגין חתרנות מגדרית וגאווה שחורה בגלימה של רנדי רהם; 2. רייצ'ל ברוסנהן בצמיד מחאה על הטרדות מיניות, שאותו ענד גם המטרידן לכאורה ריאן סיקרסט; 3. קודי פארן ("הרצח של ורסאצ'ה") בלוק אנדרוגיני; 4. ז'אנל מונה מפגינה גאווה שחורה בחליפה מצרית של שאנל; 5. ג'וליה רוברטס בחליפת מכנסיים של סטלה מקרטני, שטבעה בים של שמלות דיסני | צילום: אי.אף.פי, אי.פי, קבוצת סברס 1. בילי פורטר ("פוזה") מפגין חתרנות מגדרית וגאווה שחורה בגלימה של רנדי רהם; 2. רייצ

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות