אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו בהצהרה ממעונו: "דרשתי עימות מול עדי המדינה - וסורבתי" צילום מסך ynet

נתניהו בהצהרה ממעונו: "דרשתי עימות מול עדי המדינה - וסורבתי"

"מצדי שהעימות יהיה בשידור חי, שהציבור יראה וישמע הכל", אמר ראש הממשלה והוסיף: "לא מזמינים לעדות אנשי מפתח"

07.01.2019, 20:09 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא הערב בשידור חי ממעונו לאפשר לו עימות עם עדי המדינה כנגדו. עוד אמר כי שוחד הוא קבלת כסף ולא סיקור חיובי בתקשורת.

נתניהו טען כי "מערכת המשפט היא אחת מיסודות הדמוקרטיה הישראלית ובדמוקרטיה יכולה להיות בקורת על בתי משפט כמו שיש ביקורת על הממשלה ועל הכנסת. יש שופטים בירושלים. כך היה וכך יהיה".

"להזמין אותי לשימוע לפני הבחירות כך שלא שאוכל להשמיע טענותי לפני הבחירות זה חוסר צדק. יש משפטנים חשובים שמסכימים איתי. זו לא התקפה על שלטון החוק אלא טענה לגיטמית.

בנימין נתניהו הערב במעונו, צילום מסך ynet בנימין נתניהו הערב במעונו | צילום מסך ynet בנימין נתניהו הערב במעונו, צילום מסך ynet

"אני רוצה לגלות מידע שלא היכרתם שיוכיח עד כמה החקירה נגדי מוטה. במהלך החקירות נגדי דרשתי עימות עם עדי המדינה, להסתכל להם בעיניים ולהטיח בפניהם את האמת. דרשתי פעם אחת וסורבתי, פעם שנייה ושוב סורבתי. מדוע סירבו לאפשר לי את העימות שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד לי אין מה להסתיר. אני חוזר על הדרישה לעימות עם עדי המדינה, מצידי, שיהיה בשידור חי שהציבור יראה הכל, ישמע את הכל וידע את כל האמת. אני בטוח בצדקתי. אני מבקש להתעמת עם כל העדים שמסרו עדים שלא תואמים את האמת, ואת העמדה שלי. גם לראש הממשלה יש את הזכות להליך הוגן. אני אסתור את כל הדברים שהם אומרים כי אני יודע את האמת ב-4000 אחוז. איך אפשר להגיע לחקר האמת כשלא נותנים לי להתעמת עם העדים נגדי ולא מזמינים עדים מרכזיים שמחזיקים במידע שמפריך את הטענות נגדי.

"שמעתי שלא הזמינו את את הרגולטר החשוב בתיק 4000 ד"ר אסף אילת. אם זה נכון למה לא הזמינו אותו? אולי כי ברשות אמרו לתקשורת שההחלטה על מיזוג "בזק"- "יס" התקבלה בלא שום התערבות שלי או של מישהו מטעמי? אם זה נכון שהוא לא זומן לעדות אני דורש שהוא יזומן מייד וישמעו ממנו שלא התערבתי בהחלטה כמו שלא התערבתי למנוע לישום הרפורמה שריסקה את המונופול ועלתה לבזק מילאירדי שקלים. נהגתי לכל אורך הדרך במקצועיות מוחלטת.

"מילה אחת על ההאשמה הכי חמורה נגדי: על מה הם מדברים? כסף? מעטפות? חשבונות בנק? איים ביוון? מה פתאום? הם מדברים על תקשורת אוהדת. אני האישיות הציבורית הכי מושמצת בתולדות המדינה. קיבלתי תקשורת אוהדת? בוואלה כמו בכל אמצעי התקשורת קיבלתי אין סוף של האשמות עוינות וההאשמה הזו היא פשוט בדיחה. אם קובעים שסיקור חיובי הוא שוחד אז תעשו את העבודה כמו שצריך איך לא חוקרים את יאיר לפיד שנפגש עשרות פעמים עם נוני מוזס בדירת מסתור בסביון, מחק את הפגישות והוא קיבל ממנו תקשורת אוהדת ומלטפת".

" שפיזרתי את הכנסת לאור החוק וקיבלתי מנוני רצח אופי לי ולמשפחתי. 43 חברי כנסת ושרים שקיבלו תקשורת מפנקת לא מזמינים לכוס קפה אצל החוקרים. השמאל יודע שבמאבק על דרך והישגים הוא לא יכול לנצח אז הוא מחפש דרכים אחרים להפיל את שלטון הימין, לחץ בלי פוסק על היועמש להעמיד אותי לדין. הייתי יכול להפסיק את מסע הצייד נגדי ונגד משפחתי אילו רק הייתי מציע התנתקות חדשה, לסגת לקווי 67, לחלק את ירושלים ולהפקיר את ביטחון ישראל אבל אני לעולם לא אעשה- אמשיך בעשייה האדירה שהופכת את ישראל לכוח עולה בעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות