אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורדת דירוג ל-MDG בגלל עיכוב בפתיחת מלון במנהטן

הורדת דירוג ל-MDG בגלל עיכוב בפתיחת מלון במנהטן

מידרוג הורידה את דירוג האג"ח של חברת הנדל"ן האמריקאית מ-A3 לרמה של Baa1 והותירה את אופק הדירוג שלילי; החברה דיווחה שתיתכן דחייה במועד הפתיחה מהרבעון הראשון של 2019 לרבעון השני, בעקבות תקלות חשמל באיזור

08.01.2019, 10:42 | יניב רחימי

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת דירוג האשראי מידרוג הורידה אתמול (שני) את דירוג אגרות החוב של MDG מרמה של A3 לרמה של Baa1 והותירה את אופק הדירוג שלילי. הורדת הדירוג נובעת מעיכוב אפשרי בפתיחת נכס מלונאי בשם "street 34-10" במנהטן, ניו יורק. אגרות החוב של החברה מגיבות היום בירידות שערים להורדת הדירוג. סדרה ב' ירדה ב-2.2% ונסחרת ב-8.2%, וסדרה ג' ירדה ב-5.6% והיא נסחרת בתשואה של 15.8%.

קראו עוד בכלכליסט

 

בסוף דצמבר דיווחה MDG על כך שחברת החשמל של ניו יורק הודיעה לה על דחיית חיבור המלון לרשת החשמל העירונית. החיבור נדחה מחודש דצמבר לאמצע ינואר 2019, בשל תקלות לא צפויות ברשת החשמל בסביבת המלון. בחברת MDG ציינו שבעקבות זאת תיתכן דחייה במועד פתיחת המלון לרבעון השני של 2019, במקום לרבעון הראשון של השנה.

פרויקט בולווארד של MDG, צילום: אורן פרוינד פרויקט בולווארד של MDG | צילום: אורן פרוינד פרויקט בולווארד של MDG, צילום: אורן פרוינד

        

בדוח המעקב שפורסם אמש, הביעה מידרוג חשש שהעיכוב בפתיחת המלון עלול להשפיע על היכולת של MDG לעמוד באמות המידה הפיננסיות להן היא התחייבה. במסגרת הנפקת אג"ח ג' התחייבה החברה לעמוד ביחס חוב פיננסי מתואם ל-EBITDA מתואם שלא יעלה על 19 שנים, וזאת החל מהדוחות הכספיים ל-30 ביוני 2019.

בחברת MDG מעריכים שהיא לא צפויה להפר את היחס אליו היא התחייבה, לאור הכנסות מניבות שנוספו לה במהלך התקופה האחרונה הכוללים את דמי השכירות מבנק ג'יי.פי מורגן שבקומת הקרקע במלון, וכן מפורטפוליו הנכסים באינדיאנה.

בעקבות הורדת הדירוג, תעדכן MDG את שיעור הריבית המשולמת על ידה למחזיקי אגרות החוב באופן שהיא תעלה ב-0.25%. בנוסף לכך, העובדה שאגרות החוב של MDG מדורגות כעת בדירוג של Baa1 צפויה להוציא אותן ממדד תל בונד גלובל. תנאי סף כדי להיכלל במדד הוא דירוג מינימלי לאיגרות החוב של לפחות (-A) בדירוג מעלות או (A3) בדירוג מידרוג.

בעקבות העלאת שיעור הריבית, אגרות החוב של MDG מסדרה ב' יישאו ריבית של 4%, ואגרות החוב מסדרה ג' יישאו ריבית של 6.15%. 

MDG הוקמה ב-2014 כחברה פרטית המאוגדת לפי דיני איי הבתולה הבריטיים (BVI) והיא נמצאת בשליטת דויד מרקס. MDG מחזיקה ב-18 נכסים בניו יורק ובאינדיאנה, שמתוכם 15 הם נכסים מניבים. הנכסים של MDG משמשים לדיור לגיל השלישי, מגורים להשכרה ומשרדים. המלון במנהטן נמצא בשלבים מתקדים של הקמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות