אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט של 90 מיליון שקל למשה טרי ומוטי פרידמן מתחנת הכוח באר טוביה צילום: אוראל כהן, מיכאל קרמר

בלעדי לכלכליסט

אקזיט של 90 מיליון שקל למשה טרי ומוטי פרידמן מתחנת הכוח באר טוביה

לכלכליסט נודע שטרי ופרידמן מכרו לקרן נוי את 20% המניות שלהם בחברת IPM המחזיקה בתחנת הכוח; נוי מחזיקה כיום ב-10% מהתחנה; לבעלי המניות האחרים יש זכות סירוב, אם יממשו אותה - ירכשו את חלקם היחסי בנתח המניות

08.01.2019, 12:01 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אקזיט למשה טרי ומוטי פרידמן מתחנת הכח באר טוביה. לכלכליסט נודע כי טרי ופרידמן מכרו את 20% המניות שלהם בחברת IPM המחזיקה בתחנת הכוח לקרן נוי תמורת 90 מיליון שקל נטו.

קראו עוד בכלכליסט

נוי מחזיקה כיום ב-10% ממניות התחנה ותעלה ל-30%. עם זאת לבעלי המניות האחרים בתחנה - אלון רבוע כחול שבבעלות מוטי בן משה, יצחק מירילשוילי, לאומי פרטנרס וחברת גלובל פאואר של אהוד בן שך וניסן כספי - יש זכות סירוב ראשונה לרכישת המניות ובמידה ויממשו אותה ירכשו כל אחד את חלקו היחסי בנתח המניות.

מימין: משה טרי ומוטי פרידמן, צילום: אוראל כהן, מיכאל קרמר מימין: משה טרי ומוטי פרידמן | צילום: אוראל כהן, מיכאל קרמר מימין: משה טרי ומוטי פרידמן, צילום: אוראל כהן, מיכאל קרמר

        

טרי, שהיה בעבר יו"ר רשות ני"ע, ופרידמן שהיה יו"ר חברת החשמל, הם יזמי התחנה יחד עם אברהם נניקשוילי שהעמיד את ההון לבנייתה אולם נאלץ למכור את חלקו בשל החשדות נגדו בפרשת השר לשעבר בנימין בן אליעזר.

פרידמן וטרי לא השקיעו הון בבנייה אלא קיבלו הלוואות לחלקם היחסי מנניקשוילי, ומי שירכוש את המניות יצטרך גם להחזיר הלוואות אלה כך שהתמורה גדולה אף יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות