אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקרתם ביפן ואתם רוצים לחזור הביתה? 9 דולר בבקשה צילום: ויקיפדיה

ביקרתם ביפן ואתם רוצים לחזור הביתה? 9 דולר בבקשה

במדינה נכנס לתוקף מס חדש המוטל על מבקרים: "מס סיונארה". ההכנסה הצפויה: 461 מיליון דולר עד סוף השנה. הכספים יושקעו בשיפור השירותים הניתנים לנוסעים ולמבקרים

08.01.2019, 12:31 | שירות כלכליסט

הנה לכם תירוץ לא לעזוב את יפן לעולם: החל מאתמול (ב') נכנס לתוקף מס חדש המוטל על מבקרים במדינה, הקרוי "מס סיונארה" ("להתראות" ביפנית). או במילים אחרות - אם אתם רוצים לעזוב, תאלצו להיפרד מ-1,000 ין, או (בערך) 9 דולר. המס מתווסף אוטומטית לכרטיסי הטיסה והשיט של כל הנוסעים העוזבים.

קראו עוד בכלכליסט

שדה תעופה בטוקיו, יפן, צילום: איי אף פי שדה תעופה בטוקיו, יפן | צילום: איי אף פי שדה תעופה בטוקיו, יפן, צילום: איי אף פי

מטרתו של מס סיונארה היא גביית כספים שישמשו עבור מתן שירותים ידידותיים יותר לנוסע, כגון טכנולוגיית זיהוי פנים, אינטרנט אלחוטי חופשי בתחבורה הציבורית, ואפילו תרגום חינם באתרים יפניים פופולריים - לאחר תקופה במהלכה יצטברו ההכנסות מהמס. לפי הערכות הממשלה היפנית, תתקבל מהמס הכנסה של 461 מיליון דולר עד סוף השנה - הכנסה שתגיע בדיוק בזמן למשחקים האולימפיים 2020 שיערכו במדינה.

ילדים עד גיל שנתים פטורים מתשלום, כמו גם אנשים שנכנסים למדינה לפחות מ-24 שעות או כל מי שכניסתו למדינה היא כפויה ונובעת מנסיבות בלתי נמנעות, כמו למשל נחיתה לא מתוכננת של טיסה שטסה ליעד אחר. בעוד שהמס לא אמור להרתיע מבקרים פוטנציאליים, כעת, לפחות, חלק מהכסף שלהם יושקע בשיפור התנאים עבור מבקרים עתידיים.

יפן אינה המדינה הראשונה שמטילה מס מסוג זה על תיירים: בקיץ האחרון הגדילה קרואטיה את שיעור המס על נוסעים שנכנסים למדינה ב-25%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות