אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים דחפו את בורסת ת"א לעליות שערים במדדים המובילים צילום: בלומברג

דיווח שוטף

הבנקים דחפו את בורסת ת"א לעליות שערים במדדים המובילים

ת"א 35 ות"א 125 עלו בעד 0.3%; מדד הבנקים הוסיף 1% לערכו בהובלת הבינלאומי ודיסקונט שהתחזקו ב-2.1%; איי.די.או טיפסה בכ-4% לאחר דיווח על צמיחה בשווי נכסיה בגרמניה; בזק ירדה ב-2% במחזור גדול

09.01.2019, 17:28 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות שערים של עד 0.3% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. את המסחר בצד החיובי הובילו מניות הבנקים כאשר מדד הסקטור עלה ב-1% בהובלת הבנק הבינלאומי ודיסקונט שעלו ב-2.1%. גם חברת הנדל"ן איי.די.או בלטה לחיוב עם עלייה של כ-4% לאחר דיווח על צמיחה בשווי נכסיה בגרמניה. בצד השלילי של המסחר בלטה בזק שירדה ב-2% במחזור הגבוה בבורסה – 66 מיליון שקל.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

16:00 - אלוט תקשורת, ספקית של פתרונות ניתוח רשת ואבטחה חדשניים לספקיות שירות ברחבי העולם, מדווחת כי מפעיל תקשורת אמריקאי Tier 1 בחר בפתרון האבטחה של אלוט, IoTSecure, לצורך הגנה על מכשיריIoT ברשת.

13:00 - אקסלנס: "חטיבת המחקר של בנק ישראל ממשיכה להטעות את הוועדה המוניטרית בכך שהאינפלציה בישראל תגיע לכיוון מרכז היעד גם עם העלאת ריבית מהירה יותר מזאת שהשוק מגלם – בעוד השוק לא רואה איך האינפלציה בישראל הולכת להגיע לכיוון מרכז היעד בשנים הבאות בהודעה הצמודה להחלטת הריבית הוסבר כי מחלקת המחקר ממשיכה לשכנע את הועדה המוניטרית שכן: "המשך עליית השכר והימצאות המשק בסביבת תעסוקה מלאה יתמכו בהמשך עליית האינפלציה לכיוון מרכז היעד". ההישענות של מחלקת המחקר על האצה בשכר כגורם אינפלציוני מבוסס על תיאוריות מהמאה הקודמת שנסתרו/נשברו מאז ברוב העולם, כולל בישראל. השכר בישראל עולה בקצב מהיר כבר מספר שנים מבלי לייצר אינפלציה, תופעה שכונתה ע"י יו"ר הפד לשעבר, ילן, כ"תעלומה". בנוסף, הניסיון של השנים האחרונות מלמד שכדאי לוועדה לנרמל את תחזית האינפלציה של חטיבת המחקר ולהוריד ממנה לפחות חצי אחוז".

11:40 - אנלייט חתמה על הסכם כוונות למימון פרויקט הרוח בקוסובו. הפרויקט בהספק של כ-105 מגה-וואט, צפוי להניב הכנסות בהיקף של כ- 25 מיליון יורו בשנה לתקופת התעריף. גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט מסר: "אנו גאים על השגת הסכם הכוונות עם גופי מימון מהמובילים והיוקרתיים בתחומי התשתיות והאנרגיה באירופה".

11:00 - קבוצת שטראוס מבצעת סבב מינויים בהנהלת החברה, בדגש על תחום הכספים. במסגרת המהלך, מונה שחר פלורנץ, סמנכ"ל הכספים של הקבוצה בעשור החולף, כסמנכ"ל צמיחה וחדשנות, Chief Growth and Innovation officer, חבר הנהלת הקבוצה. מדובר בפונקציה חדשה שיצרה הקבוצה, המבססת את צמיחתה על יצירת חדשנות. את מקומו של פלורנץ, יתפוס אריאל שטרית, סמנכ"ל הכספים של שטראוס ישראל, שישמש גם כחבר בהנהלת הקבוצה.

עופרה שטראוס יו"ר קבוצת שטראוס, צילום: צביקה טישלר עופרה שטראוס יו"ר קבוצת שטראוס | צילום: צביקה טישלר עופרה שטראוס יו"ר קבוצת שטראוס, צילום: צביקה טישלר

 

9:50 - המסחר נפתח: מדד ת"א 35 עולה ב-0.4%, ת"א 125 עולה ב-0.3%, ת"א בנקים מתחזק ב-0.5%; החברה לישראל עולה ב-1.2% בפסגת ת"א 35, אמות והראל השקעות עולות ב-1%.

9:40 - ברן מדווחת על זכייה במכרז (באמצעות חברה בת בבעלות מלאה) לביצוע פרויקט תעשייתי להקמת קו ייצור, עבור לקוח ממשלתי במדינה בדרום מזרח אסיה (פרויקט המשך לפרויקט ראשון שבוצע ע"י החברה הבת, ונמסר במלואו ללקוח במהלך 2010). סכום התמורה צפוי לעמוד על כ-66 מיליון שקל ותקופת הביצוע על 26 חודשים.

9:30 - שווי הפעילות בגרמניה של קבוצת איי.די.או צפוי לטפס ב-270 מיליון יורו. החברה הבת איי.די.או פרופרטיז (ADO Properties) העבירה לה טיוטה ראשונית של הערכת שווי חיצונית על נכסיה לקראת פרסום הדוחות השנתיים, ולפיה שווי נכסי הנדל"ן שלה נכון לסוף דצמבר 2018 יוערך בכ-4.1 מיליארד יורו.

8:20 - מתעניינת חדשה ומפתיעה ברכישת בזק: "כלכליסט" מדווח שקרן יורק האמריקאית, שביצעה כמה השקעות בעבר בישראל, בוחנת את רכישת השליטה בענקית התקשורת. נציגי הקרן קיימו באחרונה שיחות מול בכירי החברה ובנק ההשקעות אופנהיימר, שמלווה יחד עם מגדל שוקי הון את תהליך מכירת 65% ממניות בי־קום, שמחזיקה בשליטה בבזק. 

8:15 - מוטי בן משה נסוג סופית מעסקת אפריקה ישראל ומאשים את מחזיקי האג"ח בפיצוץ ההסדר. במכתב ששלח לנציגות המחזיקים כותב בן משה כי מאחר שהם העמידו תנאים להארכת מועד התנאים המתלים, והחלו במגעים מול צדדים שלישיים - ההסדר ביניהם מבוטל. בן משה דורש בחזרה את הפיקדון שהפקיד לעסקה - 90 מיליון שקל. להחלטה עשויה להיות השפעה על אג"ח אלון רבוע כחול של בן משה - שכבר לא יידרש למינוף עצום לצורך העסקה.

8:00 - בורסת ת"א תיפתח על רקע המגמה החיובית החזקה בשווקים הבינ"ל: אתמול בניו יורק עלו מדדי דאו ג'ונס ונאסד"ק  ב-1.1%, מדד S&P 500 עלה ב-1%; הבוקר באסיה מטפס מדד האנג סנג ב-2.6%, ניקיי מתחזק ב-1.1%.

אתמול ננעלה הבורסה בעליות שערים: : מדד ת"א 35 עלה ב-0.5%, ת"א 125 עלה ב-0.8%; ת"א ביומד טיפס ב-2% וסגר בכך יום שמיני של עליות; אופקו זינקה ב-5.6% וקבוצת דלק עלתה ב-3.3% בפסגת ת"א 35, מזרחי טפחות ירד ב-1.2% בתחתית המדד; קנון קפצה ב-12.4% בפסגת ת"א 90 ו-125 לאחר עסקת קורוס,  בי-קום נפלה ב-6% בתחחתית ת"א 90 ו-125.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות