אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מטבעות הקריפטו ילכו לעולמם וייזכרו כאוסף של שטויות" צילום: בלומברג

"מטבעות הקריפטו ילכו לעולמם וייזכרו כאוסף של שטויות"

ארדו הנסון, נגיד הבנק של אסטוניה וחבר במועצת המנהלים של הבנק האירופי: "בעוד כמה שנים נשאל את עצמנו איך יכולנו להאמין בסיפור האגדתי הזה"

08.01.2019, 19:38 | שירות כלכליסט
"רוב הסיכויים שמטבעות הקריפטו ילכו לעולמם והם ייזכרו כאוסף של שטויות", כך אמר היום (ג') ארדו הנסון, נגיד הבנק המרכזי של אסטוניה וחבר במועצת המנהלים של הבנק המרכזי של אירופה (ה-ECB).

קראו עוד בכלכליסט

"ההייפ של הקריפטו הגיע לשיא והבועה כבר החלה להתפוצץ", הוסיף הנסון וציין שכעת נותר להמתין ולראות עד לאן ההתמוטטות הזאת תגיע, ומה ישאר אחרי כשנגיע לשיווי משקל חדש.

"אני חושב שבעוד כמה שנים נשאל את עצמנו איך יכולנו להאמין בסיפור האגדתי הזה", אמר הנסון. נגיד הבנק האסטוני ציין כי הרשויות צריכות כעת להתמקד בהיבטים של הגנת המשקיעים, מכיוון ש"סבתות החלו להביע עניין ולהשקיע באותם מטבעות", והביע חשש מזה שמטבעות הקריפטו משמשים גם לפעילות בלתי חוקית.

בשנת 2018 נפל מטבע הקריפטו הפופולרי מכולם הביטקויון ביותר מ-80%, והשלים לראשונה מאז שנת 2014 ירידה של חמישה חודשים ברציפות. בסך הכל, מטבעות הקריפטו מחקו בשנה שעברה למעלה מ-700 מיליארד דולר משוויים. היום נסחר הביטקוין סביב רמה של 4,000 דולר.

למרות הצהרותיו של נגיד הבנק, אסטוניה מדורגת כאחת המדינות הידידותיות ביותר עבור שחקני הקריפטו. במהלך השנה שחלפה היא הנפיקה כמעט 500 רישיונות לספקי המרת מטבע, ויותר מ-440 רישיונות לחברות המציעות שירות ארנק.

ארדו הנסון נגיד הבנק המרכזי של אסטוניה, צילום: בלומברג ארדו הנסון נגיד הבנק המרכזי של אסטוניה | צילום: בלומברג ארדו הנסון נגיד הבנק המרכזי של אסטוניה, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
רציתם שוק מבוזר בלי בנקים ורגולציה ? יש יתרונות אך החסרונות מעפילים על כך
הסיבה שהקריפטו נפל הינה בדיוק בגלל הסיבה שבגללה הוא קם - לא רוצים רגולטור. אז רק חבל שכל אידיוט שני הקים מטבע משל עצמו והחל לעשות כסף (אמיתי FIAT COINS איך שאתם אוהבים להנמיך אותם) על חבריו עד שלאף אחד אין כסף. כי מה שכל בר דעת ידע לפני 4000 שנה עת היה מוכן לעבוד רק עם מטבעות שהטביע המלך - כנראה שבשנת 2009 שכחו. אבל ה BLOCK CHAIN טומן בחובו המון פוטנציאל כי הוא פותר כשלי שוק אמיתיים שצריך לתת להם מענה.
י  |  09.01.19
לכל התגובות