אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה למפתחים: מיקרוסופט פותחת את גיטהאב לשימוש בחינם צילום: שאטרסטוק

בשורה למפתחים: מיקרוסופט פותחת את גיטהאב לשימוש בחינם

ענקית התוכנה, שרכשה את אתר משאבי המפתחים בשנה שעברה ב-7.5 מיליארד דולר, מנגישה את שירותיו להמונים; מעתה, יוכלו גם משתמשים לא רשומים ליצור פרויקטים פרטיים - דבר שעלה עד כה החל מ-7 דולר בחודש

08.01.2019, 18:06 | רפאל קאהאן
מיקרוסופט תאפשר מעתה שימוש בחינם באתר משאבי המפתחים Github, גם למשתמשים רשומים שאינם משלמים. עד כה משתמשים אלה לא יכלו ליצור פרויקטים פרטיים והיו חייבים לשתף אותם, לשימושם של שאר הגולשים. כעת ניתן לפתוח פרויקטים ללא תשלום ולשתף כל פרויקט פרטי עם עד שלושה מפתחים במקביל.

קראו עוד בכלכליסט

בעבר נדרשו משתמשים לשלם החל מ-7 דולר בחודש על פתיחת פרויקט פרטי; פרויקטים ציבוריים ימשיכו להיות חופשיים לשימוש עבור ציבור הגולשים.

גיטהאב, צילום: שאטרסטוק גיטהאב | צילום: שאטרסטוק גיטהאב, צילום: שאטרסטוק

פרויקט פרטי מאפשר למפתח להימנע מחשיפה של תוכנה לציבור לפני שהחליט שהיא מוכנה. לא מעט סטארט-אפים התבססו על פרויקטים כאלה ואפשר להבין את הרגישות של חשיפת קוד בפומבי. עבור מיקרוסופט, מדובר בעוד דרך לשכנע את המפתחים להישאר בפלטפורמה שלה.

ענקית הטכנולוגיה רכשה את גיטהאב בכ-7.5 מיליארד דולר באוקטובר שעבר; לא מעט מפתחים נטשו את השימוש בה מאז, מתוך חשש שמיקרוסופט תנצל את כוחה ותשתלט על פרויקטים באתר. ואולם, החברה הבטיחה שלא תנסה לשנות את אופי הקהילה של גיטהאב, ואף השאירה את צוות הניהול של האתר בתפקידו.

המהלך הנוכחי הוא עוד דרך להראות שהחברה אינה יריבה של מפתחים קטנים. המנכ"ל סאטיה נאדלה מעונין לתקן את המיתוג הזה ולהוכיח שהחברה תומכת בקהילות מתכנתים וקוד פתוח. רכישת גיטהאב, ואיתה מהלכים כתמיכה הרשמית בלינוקס, מחדדים זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות