אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גונן שגב הודה והורשע בריגול לאיראן: יישלח ל-11 שנה בכלא צילום: גלעד קוולרציק

גונן שגב הודה והורשע בריגול לאיראן: יישלח ל-11 שנה בכלא

חצי שנה לאחר מעצרו, חתם השר לשעבר על הסדר טיעון עם הפרקליטות והודה בריגול חמור לטובת איראן ובמסירת מידע לאויב. שגב, שריצה בעבר חמש שנות מאסר על ניסיון לייבוא 32 אלף כדורי אקסטזי, יישלח לפי ההסכמות ל-11 שנים בכלא

09.01.2019, 09:55 | גלעד מורג וישי פורת

הסדר טיעון עם השר לשעבר שהואשם בריגול למען איראן: פרקליטיו של גונן שגב ופרקליטות מחוז ירושלים הגיעו להסדר טיעון, שאותו הציגו היום (ד') בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם התנהל משפטו של שגב. השר לשעבר, שהודה בעובדות שהוצגו בהסדר, הורשע במקום בריגול חמור ובמסירת מידע לאויב. על פי ההסכמות בין הצדדים, שגב יישלח ל-11 שנים בכלא.   

בחודש יוני הותר לפרסום כי השר לשעבר שגב הואשם בריגול למען איראן נגד ישראל. אז, בהודעה משותפת למשטרה ולשב"כ, נמסר כי שגב נעצר חודש לפני כן בחשד לביצוע עבירות של סיוע לאויב במלחמה ובריגול נגד מדינת ישראל. בתום החקירה הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד שגב בגין עבירות אלו וכן בגין ריבוי עבירות של מסירת ידיעה לאויב. כתב האישום אושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה. 

 

 

השר לשעבר גונן שגב, צילום: ניב קלדרון השר לשעבר גונן שגב | צילום: ניב קלדרון השר לשעבר גונן שגב, צילום: ניב קלדרון

לפי הודעת השב"כ אז, "שגב, שבשנים האחרונות התגורר בניגריה, הגיע לגינאה המשוונית במהלך חודש מאי 2018. שגב הועבר לישראל על פי בקשת משטרת ישראל, לאחר שגינאה המשוונית סירבה להתיר את כניסתו לשטחה על רקע עברו הפלילי. שגב נעצר לחקירת השב"כ והמשטרה מיד עם הגעתו לישראל, לאחר שנאסף מידע שהצביע על חשד כי שגב מקיים קשרים עם גורמי המודיעין האיראני ומסייע להם בפעילותם נגד מדינת ישראל".

 

עוד נמסר בהודעה כי "בחקירה בשב"כ ובמשטרה התברר כי שגב גויס ופעל כסוכן מטעם המודיעין האיראני. החקירה העלתה כי בשנת 2012 נוצר קשר בין שגב לבין גורמים מהשגרירות האיראנית בניגריה, ובהמשך אף הגיע פעמיים למפגשים באיראן עם מפעיליו, תוך שזהותם כאנשי מודיעין הייתה ברורה לו. החקירה העלתה כי שגב נפגש עם מפעיליו האיראנים ברחבי העולם, בבתי מלון ובדירות אשר להערכתו משמשות לפעילות חשאית איראנית. שגב אף קיבל מערכת תקשורת חשאית להצפנת המסרים בינו לבין מפעיליו". 

בהודעת השב"כ והמשטרה צוין כי "בחקירה התברר כי שגב העביר למפעיליו מידע הקשור למשק האנרגיה, לאתרים ביטחוניים בישראל, למבנים ולבעלי תפקידים בגופים מדיניים וביטחוניים, ועוד. כדי לעמוד במשימות שקיבל ממפעיליו האיראניים קיים שגב קשרים עם אזרחים ישראליים הקשורים לתחום האבטחה, ביטחון ויחסי החוץ של ישראל. שגב פעל כדי לקשר חלק מהאזרחים הישראלים לגורמי המודיעין האיראני, תוך שהוא מנסה לשטות בהם ולהציג את הגורמים האיראניים כגורמים עסקיים תמימים". 

בשנת 2005 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב חמש שנות מאסר על שגב, שהורשע בהסדר טיעון בעבירות של ניסיון לייבא לישראל 32 אלף כדורי אקסטזי, זיוף הדרכון הדיפלומטי שלו ושימוש בו בשתי הזדמנויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות