אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: מועצת הרשות השנייה תתכנס לדיון הסופי על המיזוג בין רשת לערוץ 10 צילום: אלכס קולומויסקי

מחר: מועצת הרשות השנייה תתכנס לדיון הסופי על המיזוג בין רשת לערוץ 10

אם תאשר המועצה את המיזוג, יהיה זה רגע לפני המועד המיועד לתחילת שידורי הערוץ המשותף - ב-12 בינואר. מוקדם יותר גם הממונה על הגבלים עסקיים אישרה את המיזוג

09.01.2019, 12:28 | עומר כביר

על הקשקש: מועצת הרשות השנייה תתכנס מחר בערב לדיון במיזוג בין רשת לערוץ עשר. אם תאשר המועצה את המיזוג, יהיה זה ממש ברגע האחרון לפני המועד המיועד לתחילת שידורי הערוץ המשותף, ב-12 בינואר.

המועצה כבר נתנה אישור עקרוני למיזוג, שהותנה בהצגת מתווה סופי, כך שההליך אמור להיות טכני בעיקרו. בנוסף, ככל הנראה כל חברי המועצה, פרט ליו"ר יוליה שמאלוב-ברקוביץ', תומכים במיזוג. אף שהיא מתנגדת למיזוג, שמאלוב-ברקוביץ' בחרה שלא למשוך את התהליך והודיעה היום שתכנס את המועצה כבר מחר בערב.

קראו עוד בכלכליסט

"המתנו להחלטת הרשות להגבלים עסקיים", אמרה שמאלוב-ברקוביץ' בהודעה לעיתונות. "משזו ניתנה היום, החלטנו לכנס ישיבת מועצה מיוחדת כבר מחר כדי לדון במיזוג".

מוקדם יותר, הממונה על הגבלים עסקיים, מיכל הלפרין, אישרה היום את המיזוג בין רשת לערוץ עשר, וכעת נותר רק אישור סופי של מועצת הרשות השנייה.

לפי הרשות להגבלים עסקיים, הלפרין אישרה את המיזוג בעקבות בדיקה שהעלתה שבלעדיו יש סבירות גבוהה שערוץ עשר יפסיק לפעול, מה שמעלה חשש חמור לפגיעה בתחרות ובציבור.

 

ראשי הערוץ הממוזג מעוניינים להעלות אותו לאוויר ביום שבת הקרוב, ה-12 בינואר - מועד שידור הפרק הראשון של "האח הגדול".  ואולם, כדי לעמוד בתאריך היעד הזה ייצטרך המיזוג לקבל אישור סופי של מועצת הרשות השנייה עד מחרתיים (ו').

הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין , צילום: צילום מסך לע"מ הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין | צילום: צילום מסך לע"מ הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין , צילום: צילום מסך לע"מ

"יציאת ערוץ 10 הייתה מביאה להיעלמותה של אחת משתי חברות החדשות המרכזיות בטלוויזיה, כך שהייתה נשארת חברת חדשות מרכזית יחידה", הוסבר. "בשל מסקנה זאת, הרי שאישורו של המיזוג עדיף מבחינה תחרותית על התנגדות למיזוג, למרות הפגיעה התחרותית האפשרית שטמונה בו. אישור המיזוג הנוכחי ניתן גם הוא בתנאי שרשת תמכור את אחזקותיה בחברת החדשות הישראלית בה היא מחזיקה במשותף עם שידורי קשת, וזאת בטרם ביצוע המיזוג".

לצורך כך, אישרה הלפרין גם את המתווה למכירת חלקה של רשת בחברת החדשות לקשת, שהוצג כחלק מהמתווה למיזוג עם ערוץ עשר.

כעת נותרה רק משוכה רגולטורית אחת על מנת להשלים את המיזוג: אישור של מועצת הרשות השנייה. המועצה כבר נתנה אישור עקרוני למיזוג, שהותנה בהצגת מתווה סופי, כך שההליך אמור להיות טכני בעיקרו. בנוסף, ככל הנראה כל חברי המועצה, פרט ליו"ר יוליה שמאלוב-ברקוביץ', תומכים במיזוג. עם זאת, על מנת להשלים את ההליך לפני תאריך היעד שנקבע – ה-12 בינואר, מועד עלייתה לאוויר של עונת ה-VIP של האח הגדול – תידרש המועצה להיפגש ולהצביע בהליך מזורז במיוחד כבר השבוע.

עם זאת, גם לאחר אישור המיזוג במועצת הרשות השנייה לא בטוח ששני הערוצים יוכלו להתמזג לפני סוף השבוע, בגלל השלמה של פרוצדרות משפטיות שיוכלו להתבצע רק לאחר קבלת האישור, ולא ניתן יהיה לבצען בסוף השבוע

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות