אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ מיקי זוהר: "חוק הפקטור יחוּקק בקדנציה הנוכחית" צילום: עומר מסינגר

ח"כ מיקי זוהר: "חוק הפקטור יחוּקק בקדנציה הנוכחית"

לדבריו, נתניהו צריך להחליט אם להעלות את הצעת החוק לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. בכירים בליכוד אומרים כי נתניהו תומך בהצעת החוק

09.01.2019, 10:47 | צבי זרחיה

יו"ר הוועדה המיוחדת לחקיקת "חוק הפקטור" (בבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין) ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) הכריז הבוקר כי "חוק הפקטור" יחוּקק במהלך הקדנציה הנוכחית של הכנסת. 

קראו עוד בכלכליסט

זוהר אמר ל"כלכליסט" כי שוחח עם רה"מ בנימין נתניהו וכעת, נתניהו צריך להחליט אם להעלות את הצעת החוק לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. בכירים בליכוד אומרים כי נתניהו תומך בהצעת החוק. זוהר דחה את ההצעות שהוגשו עד כה על ידי שרת המשפטים איילת שקד ולשכת עורכי הדין.

על פי החלטתה של ועדת הכנסת, ניתן לבצע חקיקה במליאת הכנסת בתקופת פגרת הבחירות, ניתן אך ורק לפי בקשת הממשלה באמצעות פנייה של מזכיר הממשלה אל יו"ר הכנסת. לצורך הגשת פנייה ממזכיר הממשלה אל הכנסת יש צורך בהחלטת ממשלה בעניין.

אתמול (ג') נערך משאל טלפוני בין השרים בעניין מינוייה של יו"ר הועדה לזכויות הילד ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו) לשרת השיכון. ואולם, מגישי החוק מחו על כך שבאותה הזדמנות לא נשאלו השרים לגבי עמדתם ביחס להצעת החוק הזו. גורמים ממשלתיים אמרו ל"כלכליסט" כי לצורך הגשתה של פנייה לכנסת לקדם את "חוק הפקטור" יש צורך בעריכת דיון בממשלה, ולא במשאל טלפוני. שרת המשפטים שקד מתנגדת לחוק.

ח"כ אמיר אוחנה, צילום: טל שחר ח"כ אמיר אוחנה | צילום: טל שחר ח"כ אמיר אוחנה, צילום: טל שחר

בשעה זו נועדים בנושא במזנון הכנסת נתניהו, יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם, השר יריב לוין, זוהר ומ"מ מנכ"ל משרד רה"מ יואב הורביץ. 

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין הבהיר היום כי ״‫לאור מאות פניות שקיבלתי בימים האחרונים באשר להעלאת חוק המתמחים לקריאה שנייה ושלישית אני מבקש להבהיר: בתקופת פגרת בחירות ניתן להביא חוקים לדיון והצבעות במליאה אך ורק לבקשת הממשלה. יו״ר הכנסת יוכל להעלות את ההצעה האמורה, רק אם תתקבל בקשה רשמית מהממשלה״. 

ח"כ אמיר אוחנה (ליכוד) מיוזמי הצעת החוק אמר הבוקר: "כל ההצעות שעברו מתחת לשלחן בין לשכת עורכי הדין לבין גורמים אחרים משום שאלי אף אחד לא פנה - הן לעג לרש. הדבר היחיד שעומד על הפרק, הוא 'חוק הפקטור' שאותו העברנו בקריאה ראשונה וסיימנו את הכנתו להצבעה בקריאה השנייה והשלישית. אנו נאבקים בכל המיכשולים הרבים כדי להספיק להעבירו עוד בקדנציה הנוכחית של הכנסת".

ח"כ אוחנה הוסיף כי "ההצעה לפיה תיערך בחינה קצרה , קלה, ומיוחדת, לנכשלים - היא הצעה שאין שום דרך לאכוף אותה ומדובר בניסיון הונאה של שלכת עורכי הדין במטרה לבדוק את החקיקה. הניסיון הזה לא יצלח. אין שום דרך לאכוף את הבטחות הלשכה".

אוחנה הדגיש כי "העיסוק במקצוע עריכת הדין מוסדר בחוק של הכנסת- באמצעות "חוק לשכת עורכי הדין". אומנם זה איננו דבר רצוי ואיננו דבר שבשיגרה שהכנסת תתערב בציונים של בחינה זו או אחרת- אבל משפניותינו לשרת המשפטים בחתימות 74 חברי כנסת מרוב סיעות הבית – לא נענו והעוול זועק לשמיים. לא היה מנוס מחקיקה כמוצא אחרון, ולא ראשון, לתיקון העוול". אוחנה אמר עוד כי "הטענות הנלוזות כאילו אני או חברי הכנסת האחרים פועלים בנושא המתמחים למען הפריימריז הן שיקריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות