אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסייבר Cynerio גייסה 7 מיליון דולר לאבטחת בתי חולים צילום: pixabay

חברת הסייבר Cynerio גייסה 7 מיליון דולר לאבטחת בתי חולים

החברה פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת לעקוב אחר פעילות של התקנים רפואיים מקוונים, ולזהות חריגות בהם כדי לאתר פריצות סייבר לרשתות רפואיות. מוסדות הבריאות הם מטרה ערכית עבור האקרים, וסובלים לא פעם מגניבות מידע, מתקפות סחיטה ועוד

09.01.2019, 14:32 | מאיר אורבך
חברת הסייבר הישראלית סינריו (Cynerio) גייסה 7 מיליון דולר בסבב סיד בהובלת RDC שבבעלות אלרון ורפאל, אקסלמד ו-MTIP‎ - קרנות בינלאומיות שמתמחות בסייבר, רפואה ומכשור רפואי.

קראו עוד בכלכליסט

סינריו  נוסדה ב-2017 על ידי לאון לרמן ודניאל ברודי, מומחי אבטחה יוצאי 8200; היא מתמקדת באבטחת בתי חולים ומוסדות רפואיים, תוך שימת דגש על מכשור רפואי שמחובר לרשת. החברה מעסיקה כיום 20 עובדים, מתוכם 17 ברמת גן והשאר בארה"ב.

עמיחי שולמן, ממייסדי אימפרבה שמייעץ לסינריו, צילום: אוראל כהן עמיחי שולמן, ממייסדי אימפרבה שמייעץ לסינריו | צילום: אוראל כהן עמיחי שולמן, ממייסדי אימפרבה שמייעץ לסינריו, צילום: אוראל כהן

הפלטפורמה של סינריו מנתחת אוטומטית התהליכים הרפואיים בהם משתתף המכשור, מה שמאפשר לזהות בצורה מדויקת את הישויות ברשת, לבצע ניתוח סיכונים המתייחס להשפעה של אירוע סייבר על מתן שירות רפואי, להתריע על התנהגויות חריגות ולעצור איומים שמסכנים את פרטיות החולים ואף את חייהם. הטכנולוגיה של החברה משמשת בין השאר, להגנה על המכשור בבתי החולים רמב"ם ואיכילוב.

"סינריו מחויבת להגן על עתיד עולם הבריאות והרפואה הדיגיטלית תוך התמקדות בחוליה החלשה והפגיעה ביותר - המכשור הרפואי וה-IoT", מסר לרמן. "אנחנו מספקים פתרון שפותח באופן ייעודי עבור בתי החולים, תוך הבנה עמוקה של הסביבה הרפואית ואילוציה, שמטרתו להגן מפני תקיפות סייבר ולוודא שבתי החולים, למרות האיומים המתגברים, יוכלו להמשיך לספק שירותים רפואיים בצורה בטוחה".

בין יועצי החברה נמנים ד"ר ג'ון הלמקה - מנהל מערכות המידע במרכז הרפואי "בית ישראל" בבוסטון, בעל שם עולמי בתחום החדשנות ברפואה, ועמיחי שולמן - מייסד-שותף ומנהל הטכנולוגיות הראשי לשעבר של אימפרבה. "מערכת הבריאות זוכה, במידה מצערת, לטיפול חסר מצד תעשיית הסייבר", מסר. "בתי החולים צריכים פתרונות אבטחת מידע המותאמים לצורכיהם, וזה המקום שבו סינריו יכולה להביא לשינוי משמעותי עם הטכנולוגיה שלה, שלא רק מזהה את אופן התקשורת בין המכשירים, אלא גם את ההקשר הרפואי של כל הודעה ברשת. אני חושב שהטכנולוגיה שלהם יעילה וחדשנית, ולכן הצטרפתי כיועץ".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות