אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון עיכב את מאסרו של יו"ר מטה ישראל ביתנו לשעבר, שהודה בשוחד צילום: עמית שעל

העליון עיכב את מאסרו של יו"ר מטה ישראל ביתנו לשעבר, שהודה בשוחד

על דאוד גודובסקי, שהודה במסגרת הסדר טיעון בביצוע העבירות, הוטל עונש של 7 שנות מאסר. בערעור שהגיש הוא מבקש לבטל את ההסדר ולחזור בו מההודאה, משום שלטענתו הפרקליטות הפרה הסכמות עימו

09.01.2019, 17:57 | תומר גנון

פרשת הכספים הקואליציוניים: שופט בית המשפט העליון, אלכס שטיין, הורה לעכב את עונש 7 שנות המאסר שהוטל על יו"ר מטה ישראל ביתנו לשעבר, דאוד גודובסקי, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד והלבנת הון.

קראו עוד בכלכליסט

דאוד גודובסקי, צילום: עמית שעל דאוד גודובסקי | צילום: עמית שעל דאוד גודובסקי, צילום: עמית שעל

גודובסקי, המיוצג על ידי עוה"ד אורי קורב ואסף בנמלך, ערער על גזר הדין של בית המשפט המחוזי בת"א, לאחר שהודה במסגרת הסדר טיעון כי פעל לסייע להקצאת נתחים לגופים ולעמותות, מהכספים הקואליציוניים שניתנו למפלגת ישראל ביתנו. זאת, בתמורה לשוחד שניתן למזכ"לית המפלגה וסגנית שר הפנים, פאינה קירשנבאום.

במסגרת הערעור מבקש גודובסקי לבטל את ההסדר ולחזור בו מההודאה באשמה. זאת, משום שלטענתו הפרקליטות הפרה את הסדר הטיעון איתו שלא כלל עונש מוסכם. לטענתו, מקור ההפרה הוא בין היתר בכך שהפרקליטות טענה, בניגוד להסכמות, לחומרה יתרה במעשיו – דבר שהשליך על העונש החמור.

על פי הערעור במהלך הטיעונים לעונש טען התובע, ד"ר מאור אבן חן מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות, כי גודובסקי "השחית" את ראשי אחת העמותות בכך שביקש דמי שוחד או שהיה "רודף בצע" - אמירות שלא עלו בקנה אחד עם העובדות המוסכמות בהסדר, לפיהן הוא לא לקח כסף כיסו ופעל למען המפלגה.

השופט שטיין קבע בהחלטה על עיכוב ביצוע העונש כי "הנני סבור כי טענות אלה תומכות לכאורה בבקשת גודובסקי לבטל את הסדר הטיעון ולחזור בו מההודאה שעל יסודה הוא נמצא אשם".

מעו"ד אורי קורב, המיצג את גודובסקי, נמסר: "בית המשפט המחוזי הטיל על גודובסקי עונש חסר תקדים בחומרתו על בסיס עובדות החורגות מהסדר הטיעון שנחתם עימו. בית המשפט העליון קבע כי לכאורה יש ממש בטענותיו של גודובסקי לפיהן התביעה הפרה את הסכם הטיעון שחתמה עמו. על יסוד זאת, קבע בית המשפט כי דין בקשתו של גודובסקי לעכב את ריצוי עונשו - להתקבל. אנו סמוכים ובטוחים כי בית המשפט יקבל את הערעור המוצדק ויבטל את הכרעת הדין ואת העונש המוגזם והחריג שהוטל עליו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות