אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם שכר חדש בדיסקונט: תוספת שכר של 450 שקל בשנה לפקידים, 600 שקל למנהלים צילום: רמי זרנגר

הסכם שכר חדש בדיסקונט: תוספת שכר של 450 שקל בשנה לפקידים, 600 שקל למנהלים

ללא עיצומים וסכסוכים נחתם הסכם עבודה מהיר עם עובדי הבנק, שבדומה להסכם הקודם כולל מנגנון תוספת שכר שנתית שלא מבוססת על אחוז ממנו - זאת במטרה לחזק את העובדים בעלי השכר הנמוך. ההסכם כולל גם שיפור בתנאים הסוציאליים

09.01.2019, 18:17 | רחלי בינדמן

הסכם שכר חדש בבנק דיסקונט, אותו הובילה מנכ"לית הבנק, לילך אשר טופילסקי, אושר הערב (ד') בדירקטוריון הבנק בראשות שאול קוברינסקי. ההסכם יחול על השנים 2019-2021, וגובש ללא עימותים מול ועד העובדים וללא עיצומים מצידם. זאת, כאשר בעבר מו"מ בנוגע להסכמים מסוג זה נמשכו חודשים ארוכים לאחר תום ההסכם הקיים.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר טופילסקי, צילום: שאול גולן מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר טופילסקי | צילום: שאול גולן מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר טופילסקי, צילום: שאול גולן

כך, בבנק הפועלים ובבנק לאומי, שגם הם אמורים לחדש את הסכמי השכר, טרם השלימו את המו"מ מול העובדים.

הסכם זה מצטרף להסכם השכר הקודם שנחתם בנובמבר 2016. שני ההסכמים שינו את מנגנון תוספת השכר לכזה המבוסס על תוספת שיקלית, ולא על כזו המוקצאת באחוזים. מנגנון זה אמור לצמצם את פערי השכר (מייצר עלייה גבוהה יותר באחוזים לבעלי שכר נמוך - ר.ב) ולחזק את דור העתיד של עובדי הבנק.

ההסכם הושג לאחר משא ומתן אינטנסיבי שהתנהל בחודשים האחרונים בין נציגי ההנהלה, בהובלת יפית גריאני, ראש חטיבת משאבי אנוש ונכסים, לבין ראשי ועד העובדים, יו"ר הוועד הארצי רפי קזלקופי ויו"ר ועד המנהלים מוטי בכר. במשא ומתן לקחו חלק גם נציגי ההסתדרות, יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד ויו"ר חטיבת עובדי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי מנחם מליק.

ההסכם כולל תוספת שכר שנתית שקלית של 450 שקל לפקידים ו-600 שקל למנהלים, אם כי התוספת תהיה דיפרנציאלית בהתבסס על הערכת ביצועים - כך שעובד טוב יוכל לקבל מעל ל-450 שקל ועובד פחות טוב יקבל פחות, כשהממוצע יעמוד על 450 שקל לעובד.

עוד סוכם על עדכון תקרות השכר לכלל העובדים מדור ב' ועדכון דמי ההבראה לפקידים מדור ב'. בנוסף, הוחלט להגדיל את ההפרשה לתגמולים פנסיונים לעובדים מ-6.5% ל-7.5%, כאשר במקביל יחתמו העובדים על סופיות הפרשה (סעיף 14 הקובע כי העובד זכאי רק לסכום שהופקד לו לפי השכר בעת ההפקדה, ולא על בסיס שכרו האחרון לפני פרישה).

השכר החודשי המינימלי לפיצויים יעמוד על 6,500 שקל, והוא יעודכן בשני שלבים עד שנת 2020. בנוסף, ייהנו כל עובדי הבנק ממענק תלוי תשואה, המבוסס על מנגנון מענקים מדורג שנקבע בהסכם השכר הקודם - מנגנון הקושר בין התשואה להון לבין המענק השנתי לעובדים, בשנים 2021-2019.

הסכם השכר החדש מותאם לתוכנית האסטרטגית הרב שנתית של הבנק, ולהערכת הבנק לא תהיה לו השפעה מהותית על הרווחים בשנים 2021-2018.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
וועד מכור
הוועד עומד חודש לפני בחירות ובכל אופן הוא החליט למכור את נשמתו ... הסכם גרוע ביותר ללא שום תוספת הטבה לעובדים ... בשביל תוספת של אחוז אחד בהפרשה צריך לחתום על סעיף 14 ( שמוותר על הפרשי פיצויים ) , נזק מוערך לכל עובד של כ 250 אלף שח בפיצויים (לפני חישוב של פיצויים מוגדלים וכו' ) הסכם שלא מביא שום הטבה לעובדים לא תשלומי מעונות , לא ביגוד , לא ספרים , לא עיתונים , לא נופש וועד מסכן , שבשביל כמה מאות אלפי שקלים מכר את נשמתו , העובדים לא יסלחו לכם על זה בושה גם להנהלה שמסכימה להתנהל ככה , היו
נמכרנו  |  09.01.19
17.
דרוש ועד עובדים חדש
הבנק הרוויח 1.2 מליארד ש"ח רווח שיא והעובדים שעמלו קשה כל השנה מקבלים פרורים, כל הכבוד להנהלה החכמה, במרץ בוחרים ועד חדש חכם ישר הגון ומסור לעובדי הבנק ולא להנהלת הבנק. ברגע שראינו את החיבוקים והנשיקות בין יו"ר הועדים והנהלה והדריקטוריון בכנס השנתי הבנו שאכלנו אותה. אבל דעו לכם ועד יקר יש דין ויש דיין והוא משלם לכל אחד לפי מעשיו.
דיסקונטאי  |  09.01.19
לכל התגובות