אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
VR בשידור חי וניטור עיניים: חידושי מציאות מדומה בתערוכת CES

CES 2019

VR בשידור חי וניטור עיניים: חידושי מציאות מדומה בתערוכת CES

חברת HTC הציגה משקפיים מיוחדים שיודעים לעקוב אחר נקודת המבט של המשתמש ולהציג לו תמונה אופטימלית, דגם נוסף שיוכל לעבוד עם סמארטפונים ושת"פ עם אמזון; לעומתה, הציגה אוקולוס יכולת שידור חוויות VR ישירות לפיד בפייסבוק

10.01.2019, 09:34 | רפאל קאהאן
תערוכת הטכנולוגיה CES היא הזדמנות ליצרניות המציאות המדומה להציג את המשקפיים החדשים שלהם. חברת HTC הציגה באירוע שני דגמים חדשים. הראשון הוא גרסה משופרת של משקפי ה-Vive Pro שנקראת Eye. היא כוללת מנגנון זיהוי מבט ופוקוס משתנה; הרעיון פשוט - במקום שהמשקפיים יציגו את כל הסביבה הווירטואלית ברמת הפירוט הגבוהה ביותר, יחדדו רק את האיזורים אליהם מופנה מבטו של המשתמש.

קראו עוד בכלכליסט

היתרון המרכזי הוא בצמצום משאבי העיבוד שנדרשים למשקפיים, שמאפשר הפעלה גם על בסיס מחשבים חלשים יחסית. עוד יתרון הוא היכולת להשתמש במעקב העיניים כחלק מהממשק, ולהיעזר בו כדי להזיז ולהפעיל אלמנטים גם בלי בקר חיצוני.

משקפי Vive Pro Eye, צילום: HTC משקפי Vive Pro Eye | צילום: HTC משקפי Vive Pro Eye, צילום: HTC

לצד למשקפי ה-Pro Eye, החברה הטיוואנית הציגה גם את Vive Cosmos, דגם חדש לחלוטין שנראה קטן וקל יותר, אך החברה לא חשפה את המפרט שלו. ככל הנראה שיוכל לפעול על בסיס חומרה תומכת חלשה יותר ממחשבים, למשל סמארטפונים. כמו כן, יכלול רכיבי זיהוי מיקום וחישת סביבה, כדי לעזור למשתמש להימנע מלהיתקל בחפצים בקרבתו. 

משקפי Vive Cosmos משקפי Vive Cosmos משקפי Vive Cosmos

במקביל, השיקה HTC שירות תכני VR בשם Viveport Infinity, שכולל כ-500 אפליקציות ומשחקים שהמנוי יוכל לקבל אליהם גישה ללא הגבלה, קצת כמו סרטים בנטפליקס וכל זאת עבור כ-7 דולר בחודש. השירות יושק בחמישי באפריל, בשיתוף פעולה עם אמזון. HTC חשפה גם שיתוף פעולה עם מוזילה, במסגרתו יותקן דפדפן פיירפוקס בכל משקפיה. 

תחום ה-VR קריטי עבור HTC, שבקושי הצליחה לשרוד את 2018 עם הצטמצמות שוק המובייל העולמי והקשיים שלה להישאר רלוונטית בו. לעומתה, הסתפקה אוקולוס מבית פייסבוק, היריבה הגדולה בזירת המציאות המדומה, בהשקת שירותים ולא משקפיים מיוחדים. היא ביצעה עדכון גרסה בסיסי למשקפי ה-Rift שמאפשר למשתמשים להזרים את החווייה שלהם במציאות המדומה ישירות לפייסבוק בשידור חי. זה נשמע מגניב, אך עלול למשוך גם משתמשים שייצרו תוכן בעייתי, שכן אין כלי סינון יעילים לשידורים חיים. בעבר ניצלו אנשים את העובדה הזו כדי להפיץ תוכן שנאה ואפילו תיעודי אלימות ורצח.

בנוסף, הרחיבה אוקולוס את היישומים החברתיים של פלטפורמת Homes, שמעתה מאפשרת לארח חברים בחללים וירטואליים. בשני המקרים מדובר עדיין בתכונות שהגישה אליהן מתבצעת דרך ערוץ הבטא של החברה - אך בהמשך החודש יושקו לכל המשתמשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות