אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר מתקרבת לפייסבוק: בוחנת עדכוני סטטוס זמינות ושינויי עיצוב

טוויטר מתקרבת לפייסבוק: בוחנת עדכוני סטטוס זמינות ושינויי עיצוב

הרשת החברתית משדרגת את הממשק שלה ובוחנת כלי שמציג מתי המשתמש מחובר, נושאים עליהם הוא מצייץ, וכלי להדגשת ציוצים ראשונים כ"שוברי קרח" לשיחות בין גולשים. השינויים הללו חורגים מהממשק הקלאסי של טוויטר, והפיילוט שלהם יתחיל בשבועות הקרובים

10.01.2019, 12:31 | שירות כלכליסט

טוויטר התחילה לבחון כלים חדשים להצגת ציוצים, שיושקו בגרסת בטא בשבועות הקרובים, כך לפי דיווח של the Verge. הפיילוט יכלול מאפיינים חדשים כמו בועות דיבור, הרחקה של שורה מהשוליים והוספת צבעים לתגובה לציוצים או אם עוקבים אחרי מישהו.

קראו עוד בכלכליסט

בהמשך, הרשת החברתית צפויה להשיק מאפיינים נוספים כמו הצגת זמינות המשתמש. לפי צילומי מסך שפרסמה טוויטר, המאפיין הזה יכלול הוספת בועה ירוקה לצד השמות של המשתמשים כשהם פעילים ומשתמשים באפליקציה, זאת בדומה למאפיין שקיים כבר באינסטגרם. ההנחה היא ככל הנראה שאם גולשים רואים שמישהו מקוון, יש סיכוי טוב יותר שיגיבו לו ותתפתח אינטראקציה.

כלי נוסף שבחברה שוקלים להשיק בהמשך, אך לא בפיילוט הנוכחי הוא ציוצים "שוברי קרח", שאמורים גם כן לסייע להתחיל שיחה על נושא מסוים. המשתמשים יוכלו לפרסם ציוצים שוברי קרח משל עצמם כדי שאחרים יגיבו להם. מאפיין אחר יאפשר למשתמשים לצרף תגיות לציוצים שמסבירים למה הם מתייחסים כמו תכניות טלוויזיה.

המאפיינים החדשים הללו נועדו לעודד שיחות בריאות ברשת החברתית. בחברה פועלים לצמצום התגובות והתכנים הפוגעניים. השינויים הללו אמנם לא פועלים ישירות נגד הטרדות, אך הרעיון הכללי הוא לעודד שיחות חיוביות יותר. בשבועות הקרובים תתחיל טוויטר את הפיילוט, כשהמשתמשים נבחרים יזכו לקבל גישה מלאה למאפיינים החדשים.

עדיין לא ידוע באילו מדינות יהיו זמינים. מדובר בשינויי ממשק שימושיים, אך לא מן הנמנע שרבים ממשתמשי הרשת החברתית לא יאהבו אותם; בעבר ספגה החברה ביקורת כשאימצה תכונות שמזוהות יותר עם פייסבוק ורשתות אחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות