אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית הרכב יגואר לנד רובר תפטר 5,000 מתוך 44 אלף העובדים שלה בבריטניה צילום: גטי אימג'ס

יצרנית הרכב יגואר לנד רובר תפטר 5,000 מתוך 44 אלף העובדים שלה בבריטניה

תפקידי ניהול, שיווק ואדמינסטרציה צפויים להיות בין הנפגעים העיקריים, אך הקיצוצים לא יחוסו גם על משרות הייצור. הקיצוצים הם חלק מתכנית לחסכון 2.5 מיליארד פאונד בעלויות

10.01.2019, 11:44 | שירות כלכליסט
יצרנית הרכב הבריטית יגואר לנד רובר צפויה להכריז היום (ה') על קיצוץ 5,000 משרות מבין 44 אלף העובדים שלה בבריטניה. תפקידי ניהול, שיווק ואדמינסטרציה צפויים להיות בין הנפגעים העיקריים, אך הקיצוצים לא יחוסו גם על משרות הייצור, כך על פי דיווח ב-BBC.

הקיצוצים הם חלק מתכנית לחסכון 2.5 מיליארד פאונד בעלויות, זאת בעקבות מה שמכונה בתעשייה "סופה מושלמת" של גורמים שהובילו להאטה. הגורמים הללו כוללים ירידה חדה במכירות בסין, ירידה במכירות מכונות דיזל והחששות סביב הברקזיט.

קראו עוד בכלכליסט

מפעל יגואר לנד רובר , צילום: גטי אימג מפעל יגואר לנד רובר | צילום: גטי אימג'ס מפעל יגואר לנד רובר , צילום: גטי אימג

סין נחשבת לשוק הגדול והרווחי ביותר של החברה, אך המכירות במדינה נפלו בקרוב ל-50% בחודשים האחרונים. בנוסף, 90% מהמכוניות שהחברה מייצרת הן מכוניות דיזל, אך המכירה של מכוניות מסוג זה נפגעה משמעותית לאחר התפוצצות פרשת זיוף תוצאות הזיהום של פולקסווגן. בנוסף, החברה הזהירה כי עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי בלי הסכם מוסדר תעלה לה מעל 1.2 מיליארד פאונד ברווחים בכל שנה.

הקיצוצים הנוכחיים מגיעים בנוסף לפיטורים של כאלף עובדים בשנה שעברה במפעל שלה בסוליהאל. עם זאת, החברה ממשיכה לגייס עובדים במדינות אחרות בעולם. כך למשל, היא גייסה 4,000 עובדים בסין מאז 2014 ולאחרונה הכריזה על העברת הייצור של מכוניות לנד רובר דיסקברי למפעל חדש בסלובקיה, שם תעסיק 3,000 עובדים,

החברה, שבבעלות תאגיד טאטא מוטורס, מתוכננת גם לפרסם את תוצאות המכירות ל-2018. ברבעון השלישי של השנה דיווחה על ירידה של 13% במכירות, כאשר בכל האזורים - בריטניה, ארה"ב, סין ואירופה - נרשמה האטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות