אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים ביפן: היו"ר המודח של ניסאן, קרלוס גוהן, חלה במעצר צילום: שאטרסטוק

דיווחים ביפן: היו"ר המודח של ניסאן, קרלוס גוהן, חלה במעצר

גוהן, בחשוד בהעלמת מס, הגיע לדיון הראשון בביהמ"ש לאחר כחודש של בידוד מוחלט כשהוא אזוק. במהלך הדיון אמר כי ההאשמות נגדו "נטולות כל בסיס" והשופט הורה על המשך מעצרו

10.01.2019, 14:49 | תומר הדר

קרלוס גוהן, יו"ר ניסאן המודח הגיע למשפטו חולה, כך דיווחה התקשורת היפנית. גוהן חשוד בהעלמת מס.

קראו עוד בכלכליסט

גוהן הגיע לדיון הראשון בביהמ"ש לאחר כחודש של בידוד מוחלט כשהוא אזוק ונועל כפכפי נייר. עורך דינו, מוטונארי אוטסורו, טען כי בשל מצבו הרפואי לא ניתן להמשיך בחקירתו.

במהלך הדיון אמר גוהן כי ההאשמות נגדו "נטולות כל בסיס המעוגן במציאות", והשופט הורה על  המשך מעצרו.

במהלך השבועות האחרונים עסקה התקשורת ביפן בתנאי מעצרו של קוהן בתנאים קשים - תא סגור שיש בו רק מיטה ואין בו חימום ומיטה. העיתונאים הישוו בין תנאי המעצר של נשיא ניסאן לבין תנאי מעצרם של בכירים יפנים שנחשדו בעבירות דומות וזכו לתנאים טובים בהרבה.

קרלוס גוהן. דחה את האשמות, צילום: אוראל כהן קרלוס גוהן. דחה את האשמות | צילום: אוראל כהן קרלוס גוהן. דחה את האשמות, צילום: אוראל כהן

ניסאן ליף המשופרת

בתוך כך, ניסאן הציגה דגם חדש שנחשב ל"בייבי" של גוהן - ניסאן ליף המשופרת. הליף המשודרגת, שנקראת E LEAF מסוגלת לנסוע לטווח של מעל 350 קילומטרים ללא טעינות.

גוהן נחשב לאבי החזון החשמלי של רנו ניסאן. לפני כשלושה חודשים אמר גוהן ל"כלכליסט": "רכב חשמלי הוא מהפכה. המהפכה קרתה. מה שאנחנו רואים זה רכב חשמלי שהולך והופך זמין. המהפכה התרחשה לפני עשר שנים ואנחנו היינו ראשונים. כיום אין יצרני רכב שלא מתכננים רכב חשמלי. נכון, אנחנו לא מוכרים הרבה רכב חשמלי, אך אנחנו הינו שם ראשונים ואנו יודעים שזה כוח אדיר בענף הרכב. חברות הטכנולוגיות שרוצים לעבוד עם ענף הרכב בונות על רכב חשמלי – לא על להתקין את המוצר שלהן ברכב עם מנוע בנזין או דיזל. כיום מתרחשת עוד מהפכה- קישוריות ואוטונומיה. יצרני הרכב מצהירים בלי בושה שעוד שלוש שנים יהיו מכוניות חשמליות למכביר. מבחינתנו עד סוף 2022 נמכור 14 מיליון מכוניות ו-10% מהן יהיו חשמליות. זו התחזית שלנו. לפני עשר שנים רכב היברידי נחשב חדשני וכיום פלאג אין הייבריד חדשני".

הליף המשודרגת, שנקראת E LEAF מסוגלת לנסוע לטווח של מעל 350 קילומטרים ללא טעינות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות