אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החברות מגייסת מהנדסים פרטיים למציאת פתרונות בתחומי התשתיות צילום: בשמת איבי

רשות החברות מגייסת מהנדסים פרטיים למציאת פתרונות בתחומי התשתיות

הרשות מתחייבת שהפתרונות שייבחרו ייבחנו כפיילוט שלאחריו תינתן לצוותים אופציה ליישומו בחוזה בתשלום. 3 האתגרים הראשונים: התנגשות בגשרים, איתור דליפות בצנרת נפט גיבוש תוכנית להתראות לדליפות בצינורות הגז התת קרקעית

10.01.2019, 15:25 | ליאור גוטמן

רשות החברות הממשלתיות תפתח לראשונה את שעריה לעובדים שלא מן המנין במסגרת האקתון ראשון מסוגו, שיערך בסוף ינואר ולאורך כ-30 שעות. האירוע פתוח למהנדסים, סטודנטים וכל מי שחושב שיש לו מה לתרום לעולם התשתיות. הרשות מתחייבת שהפתרונות שייבחרו ייבחנו כפיילוט שלאחריו תינתן לצוותים אופציה ליישומו בחוזה בתשלום.

בשלב הראשון מחפשים שם פתרונות לשלוש בעיות מרכזיות של חברות מתחום התשתית. הראשון הוא מציאת פתרון עבור חברת נתיבי איילון להתנגשות בגשרים; השני - איתור דליפות בצנרות להולכת נפט עבור חברת תש"ן (תשתיות נפט) והפתרון השלישי הוא גיבוש תכנית ומכשור להתראות תת קרקעיות לדליפות בצנרות להולכת גז. הפיצוח של כל אתגר ייעשה בצוותים של 3 עד 5 אנשים.

 

אילוסטרציה, צילום: גלעד קוולרצ אילוסטרציה | צילום: גלעד קוולרצ'יק אילוסטרציה, צילום: גלעד קוולרצ

מנהל רשות החברות הממשלתיות, עו"ד יעקב קווינט: "הידע והניסיון הקיימים בחברות הממשלתיות יחד עם החדשנות והיצירתיות של סטארטאפיסטים צעירים יכולים להוביל לחדשנות שתשרת את שני הצדדים. אני משוכנע שהצוותים שייבחרו יעמדו במשימה ויציגו פתרונות יצירתיים לאתגרים שנבחרו".

 

ברשות מזכירים שבאפריל 2018 הממשלה אישרה לחלק מהחברות הממשלתיות להשקיע במיזמי חדשנות החל מרכישת שירותים, מוצרים ועד להשקעה במניות של חברות חדשניות, ולכן הם מחפשים מפתחים, חברות סטארט-אפים ויזמים מתחום "המוביליטי" (תנועתיות) כמו גם סטודנטים ובוגרי תארים בפיזיקה ומתמטיקה, שיעזרו לחברות הממשלתיות השונות למנוע אסונות דוגמת פיצוץ צנרת הנפט של קצא"א לתוך שמורת עברונה מסוף 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות