אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג מודאגת מהפגיעה בבזק: הורידה דירוג לבי-קום צילום: עמית שעל

מידרוג מודאגת מהפגיעה בבזק: הורידה דירוג לבי-קום

חברת הדירוג הפחיתה את דירוג האשראי של בעלת השליטה בבזק מרמה של A2 לרמה של A3; מידרוג: "ההורדה נובעת מהודעת בזק לגבי אפשרות לירידת ערך בשווי החברות הבנות"

10.01.2019, 16:13 | יניב רחימי
עוד בשורה רעה לפירמידת בזק: מידרוג הפחיתה את דירוג האשראי של בי-קום, בעלת השליטה בבזק, מרמה של A2 לרמה של A3. דירוג האשראי נשאר בבחינה עם השלכות שליליות.

קראו עוד בכלכליסט

הורדת הדירוג לאגרות החוב של בי-קום נובעת מהערכה של מידרוג להיחלשות משמעותית בתזרים הדיבידנדים מהחברה הבת בזק בשנים 2020-2019. בי-קום מחזיקה ב-26.3% ממניותיה של בזק.

במידרוג מציינים שהורדת הדירוג נובעת גם מהערכה לפגיעה בגמישות הפיננסית של בי-קום, נוכח המשך הירידה בשווי הסחיר של בזק בחודשים האחרונים, למול היקף החוב הפיננסי והיחלשות הנגישות של החברה למיחזור חוב.

        

מנכ"ל בי-קום דורון תורג מנכ"ל בי-קום דורון תורג'מן | צילום: עמית שעל מנכ"ל בי-קום דורון תורג

     

"הפחתת תחזית הדיבידנדים לבי-קום נובעת מהודעת בזק שפורסמה השבוע לגבי אפשרות לירידת ערך בשווי החברות הבנות פלאפון, בזק בינלאומי ו-די.בי.אס. בזק מציינת את האפשרות לירידת ערך מהותית מאוד בשווי החברות הבנות בספריה".

במידרוג לוקחים בחשבון שהפגיעה ברווח הנקי של בזק נוכח ההפרשות האפשריות עלולה להיות משמעותית מאוד, עד כדי אי חלוקת דיבידנדים לבעלי המניות של בזק, ובכללם גם בי-קום בשנת 2019 ובסבירות מסוימת בשנת 2020.

במידרוג מתייחסים למהלך המכירה של מניות בי-קום שבידי החברה האם, אינטרנט זהב. "מהלך המכירה מצוי בעיצומו, באופן שעשוי להוביל בעתיד הנראה לעין לשינוי במבנה השליטה בבזק ובביקום" מעריכים במידרוג ומציינים שמידת ההצלחה של מהלך המכירה עדיין אינה וודאית ומהלך זה עשוי להימשך מספר חודשים. בשלב זה מידרוג מתקשה להעריך את השלכות החלפת השליטה, גם אם זו תתרחש, ולכן האפשרות הזו היוותה פרמטר נייטרלי בקביעת הדירוג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות