אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הזמין עיתונאים לדיון החסוי בתיק אליעזר פישמן צילום: אוראל כהן

בית המשפט הזמין עיתונאים לדיון החסוי בתיק אליעזר פישמן

בני משפחת פישמן מצויים בהליך גישור עם המנהל המיוחד יוסי בנקל. לאחרונה הוגשו בקשות חסויות לקביעת דיון חסוי, כנראה לאור קשיים בגישור. ייתכן שהתקשורת הוזמנה כדי להפעיל לחץ על הצדדים להמשיך בגישור

11.01.2019, 09:22 | ענת רואה

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין יקיים ביום ראשון דיון בבקשות חסויות בתיק פשיטת הרגל של איש העסקים אליעזר פישמן. למרות שהדיון אמור להיות חסוי, דוברות בתי המשפט הזמינה עיתונאים וכלי תקשורת להגיע לסקרו, כשפרסמה אודותיו הודעה בלו"ז הדיונים השבועי שמופץ לעיתונאים.

קראו עוד בכלכליסט

לא ברור אם כלי התקשורת יורשו להיכנס לדיון עצמו או שהם הוזמנו רק על מנת להמתין מחוץ לאולם שיתקיים בדלתיים סגורות. פניית "כלכליסט" בשאלה זו שהופנתה אתמול בצהריים (חמישי) לדוברות בתי המשפט עדיין לא נענתה.

ב"כלכליסט" נחשף לפני כמה חודשים כי הדיונים בתיקי הפירוקים ופשיטות הרגל נעלמו לחלוטין מלוח הדיונים השבועי שמפיצה דוברות בתי המשפט לכלי התקשורת. אלא שכעת שבה הדוברות לעדכן על דיונים בתיקי חדלות פרעון ובאופן מפתיע עשתה זאת כאמור כשדיווחה דווקא על הדיון החסוי.

איתן אורנשטיין , צילום: אוראל כהן איתן אורנשטיין | צילום: אוראל כהן איתן אורנשטיין , צילום: אוראל כהן

פישמן מצוי בהליך פשיטת רגל עקב חובות בהיקף 4 מיליארד שקל. מאז אפריל 2018 מתקיים הליך גישור בין משפחת פישמן לבין המנהל המיוחד לנכסיו, עו"ד יוסי בנקל. הגישור מתנהל בפני נשיא בית המשפט העליון בדימוס אשר גרוניס. ככל הנראה הליך הגישור עלה על שרטון לאחרונה.

בשבועות האחרונים הוגשו לנשיא אורנשטיין מספר בקשות חסויות ותגובות חסויות, שאינן ניתנות לצפייה במערכת נט המשפט. תופעת הבקשות החסויות הפכה לעניין קבוע בתיקי חדלות פירעון. לעיתים מדובר בבקשות חסויות שגלויות לחייב ולנאמן, אך במקרים אחרים מדובר בבקשות חסויות שמגישים הנאמנים והמנהלים המיוחדים בתיקים, ללא ידיעת החייבים, וכך מתנהל שיח חסוי בין בעל התפקיד ובית המשפט ואנשי הכנ"רית סיגל יעקבי ומבלי שהחייב יכול להתגונן.

ל"כלכליסט" נודע כי הדיון ביום ראשון אמור היה לעסוק בין היתר בשאלות הצורך בחיסיון הדיון, כך שלא סביר שהודעה על קיומו של הדיון נשלחה בטעות לכל כלי התקשורת; לפיכך נראה שמדובר במהלך מכוון שמטרתו להפעיל לחץ על הצדדים להמשיך בהליך הגישור.

טרם התקבלה תגובת דוברות בתי המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
איזו הצדקה יש לחסיון ?
לאדם ומשפחתו אשר חיו וממשיכים לחיות חיי פאר ועושר על חשבון הציבור שהפנסיות שלו עומדות בסכנה ממשית יש זכות לפרטיות? למה ? להיפך, הציבור דורש לדעת מה עשו עם כל אגורה מן הכספים שהציבור השקיע מתוך אמונה בפישמן ואם הוא מנסה להתחמק מהחזר חובותיו על ידי רישום נכסיו על בני משפחתו השונים הציבור דורש לרדת לנכסיהם כדי לקבל את כל המגיע מהם. השקיפות משרתת את הציבור ממנו עומדים להגזל מיליארדים ואילו החסיון משרת את החייב המנסה להשתמט מחובותיו. מן הראוי שבית המשפט יבטל כל חסיון של מי מהם.
ענבר  |  13.01.19
לכל התגובות