אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוריה: "ישראל תקפה בדמשק, נפגע מחסן בשדה התעופה"

סוריה: "ישראל תקפה בדמשק, נפגע מחסן בשדה התעופה"

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה כי חיל האוויר תקף בטילים את אזור דמשק: "מערכות ההגנה האווירית שלנו הפילו את רוב הטילים, יותר מ-8 מטרות התפוצצו בשמי דמשק". דיווחים: התקיפה כוונה נגד מחסני טילים של חיזבאללה

12.01.2019, 07:50 | ynet
דיווחים על תקיפה ישראלית בסוריה בשעת לילה מאוחרת: סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה אמש (ו'), על פיצוצים שנשמעים בשמי דמשק. זמן קצר לאחר מכן דיווחה סאנ"א כי "מערכות ההגנה האווירית של סוריה פעלו נגד כמה מטרות והפילו חלק מהן". סוכנות הידיעות הרשמית ייחסה את התקיפה לישראל וטענה כי "יותר משמונה מטרות התפוצצו בשמי דמשק".

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת סאנ"א, "באזור השעה 23:15 מטוסי קרב ישראלים שהגיעו מאצבע הגליל תקפו באמצעות טילים את אזור דמשק. אמצעי ההגנה שלנו פעלו באופן מיידי נגד את הטילים והפילו את רובם. כתוצאה מהתקיפה נפגע אחד המחסנים בשדה התעופה של דמשק". הם מיהרו לצטט גורם במשרד התחבורה הסורי שטען כי שדה התעופה ממשיך לפעול, כבשגרה.

התקיפה בסוריה הלילה התקיפה בסוריה הלילה התקיפה בסוריה הלילה

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם מסר כי המתקפה כוונה נגד מחסני טילים ששייכים לחיזבאללה באזור אל-כיסווה, ונגד שדה התעופה בדמשק. ברשת "אל מנאר", המזוהה עם חיזבאללה, אמרו כי מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלים פועלים במקביל בשמי דרום לבנון.

לפני שבועיים האשימו הסורים את ישראל בתקיפה שנחשבה לנרחבת ביותר מאז הפלת המטוס הרוסי. דובר משרד ההגנה הרוסי טען יממה לאחר אותה תקיפה כי שישה מטוסי F-16 ישראלים ביצעו את התקיפה משטח לבנון. הוא אמר לעיתונאים כי מדובר ב"פעולה פרובוקטיבית של חיל האוויר הישראלי שסיכנה ישירות שני מטוסים אזרחיים שנחתו בדמשק ובביירות, ואת הנוסעים שלהם".

הרוסים טענו כי ישראל שיגרה 16 טילים המצוידים בפצצות חודרות בונקר GBU-39, מהפצצות החכמות בעולם, אך לדבריהם רק שתי פצצות פגעו ביעדיהן, ו-14 הטילים האחרים יורטו על ידי ההגנה האווירית הסורית. הפצצות שכן פגעו גרמו נזק לאתר לוגיסטי המרוחק 7 ק"מ מדמשק, והובילו לפציעתם של שבעה בני אדם שהיו במקום.

במוסקבה טענו כי הצבא הסורי לא הפעיל טילי קרקע אוויר ואמצעי לוחמה אלקטרוניים על מנת "למנוע טרגדיה", כלשונם, ואפשר לבקרה האווירית בדמשק להסיט את אחד ממטוסי הנוסעים לשדה תעופה אחר, בסיס חמיימים הרוסי שבמערב סוריה. לפי הסורים, התקיפה כולה ארכה כשעה וחצי.

אתמול בבוקר הודיעה ארצות הברית על תחילת הנסיגה מסוריה. דובר הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש מסר: "התחלנו את תהליך הנסיגה. בשל ביטחון מבצעי, לא נוכל לדון בפרטים, מיקומים או תנועת הכוחות". ברשת CNN דווח כי ארה"ב החלה להוציא ציוד צבאי מהמדינה בימים האחרונים. עם זאת, לוחות הזמנים לנסיגה עדיין אינם ברורים ולא ידוע מתי יחלו לצאת החיילים מסוריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות