אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: איוונקה טראמפ מועמדת לתפקיד נשיאת הבנק העולמי צילום: רויטרס

דיווח: איוונקה טראמפ מועמדת לתפקיד נשיאת הבנק העולמי

לפי פייננשל טיימס, בתו של נשיא ארה"ב היא אחת המועמדים להחליף את ג'ים יונג קים שהודיע לאחרונה על פרישתו; גם השגרירה לשעבר באו"ם, ניקי היילי, מועמדת

12.01.2019, 08:48 | שירות כלכליסט

בתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, איוונקה, שעובדת כיום כיועצת בבית הלבן, היא אחת המועמדים להחליף את נשיא הבנק העולמי היוצא, ג'ים יונג קים, כך דיווח הפייננשל טיימס אתמול (ו'). ג'ים הודיע לאחרונה על סיום תפקידו - כשלוש שנים לפני תום מועד הקדנציה שלו.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק העולמי שמטהו נמצא בוושינגטון, נוסד אחרי מלחמת העולם השנייה כדי לממן פרויקטים לפיתוח של כלכלות מתעוררות, ובראשו עמד בדרך כלל אזרח אמריקאי. עזיבתו הפתאומית של ג'ים היוותה הפתעה עבור עובדיו, ומשאירה את עתידו של הבנק לוט בערפל.

ג ג'ים. פרישה מפתיעה | צילום: בלומברג ג

ממשל טראמפ, שהפגין עד היום חשש ואף עוינות כלפי מוסדות מערביים כמו הבנק העולמי, יצטרך כעת להציע מועמדים לדירקטוריון הבנק. מועמדים אמריקאים נוספים לעמוד בראשו כוללים את תת מזכיר המדינה לעניינים בינלאומיים דייויד מלפס, מנהל הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי מארק גרין, ושגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר ניקי היילי.

לפי סקירה של אתר "ביזנס אינסיידר", בשונה ממהמועמדים האחרים, אין לאיוונקה טראמפ רקע כלשהו בכלכלה בינלאומית. לפני שהצטרפה לבית הלבן, היא עבדה כסגנית נשיאה לענייני רכש בארגון טראמפ, וגם ניהלה קו אופנה משלה, אשר סגר את עסקיו בקיץ שעבר.

טראמפ העלה בעבר את שמה של בתו גם כמחליפה של היילי באו"ם, אך מינה לבסוף את דוברת מחלקת המדינה הת'ר נאוארט לאחר שעלו חששות לנפוטיזם. "כל כך נחמד, כולם רוצים את איוונקה בתור השגרירה הבאה לאו"ם. היא תהיה מצוינת, אבל אני כבר יכול לשמוע את הטענות לנפוטיזם! יש לנו אנשים נהדרים שרוצים את התפקיד", כך צייץ אז טראמפ.

דוברת של משרד האוצר האמריקאי אמרה שכבר התקבלה "כמות משמעותית של המלצות למועמדים טובים, וכבר החל תהליך הסקירה הפנימית שלהן".

 

איוונקה טראמפ, צילום: איי אף פי איוונקה טראמפ | צילום: איי אף פי איוונקה טראמפ, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות