אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלטלה נוספת בניסאן: עוד בכיר הולך הביתה

טלטלה נוספת בניסאן: עוד בכיר הולך הביתה

חוזה מונוז, המשמש כ-CPO, הודיע כי יעזוב בקרוב את התפקיד; הוא נחשב מקורב לנשיא קרלוס גוהן העצור בחשדות לשחיתות, ונחשב ליורש הפוטנציאלי שלו

12.01.2019, 09:10 | תומר הדר

פרשת השחיתות בניסאן ממשיכה להכות גלים: חוזה מונוז, המכהן בתפקיד CPO  (chief performance officer) בחברה הודיע כי יעזוב בקרוב את תפקידו.

קראו עוד בכלכליסט

אחרי קרלוס גוהן, נשיא החברה השוהה בימים אלה עדיין במעצר ביפן, מונוז נחשב לדמות השנייה בחשיבותה בניסאן העולמית. הוא נחשב מקורב לנשיא העצור ולמחליפו הפוטנציאלי. גוהן הואשם בדיווח כוזב על הכנסותיו כששימש כמנכ"ל ויו"ר ניסאן בשנים 2010-2015 ובשימוש בנכסי החברה לשימושו האישי.

"למרבה הצער, ניסאן מעורבת עתה בעניינים שהסיחו וימשיכו להסיח את דעתי", כתב מונוז בהודעה שפרסם, "כפי ששבתי והבהרתי בפני החברה, אני מצפה להמשיך ולסייע לניסאן בחקירותיה". גורמים המעורים בנושא אמרו שמונוז משתף פעולה עם החקירה הפנימית בחברה.

קרלוס גוהן, צילום: שאטרסטוק קרלוס גוהן | צילום: שאטרסטוק קרלוס גוהן, צילום: שאטרסטוק

מונוז, שמונה לתפקידו בשנת 2016, אחראי על תוצאותיה הכספיות של ניסאן ובנוסף כיהן עד לפני שנה כמנכ"ל ניסאן ארה"ב. השבוע הודיעה ניסאן כי מונוז יוצא לחופשה ללא תשלום כדי לטפל במה שהחברה הגדירה כ"משימות מיוחדות" הנוגעות למעצרו של גוהן.

מונוז אינו הבכיר היחיד בחברה שהודיע על חופשה ללא תשלום לאחרונה. גם ראש מחלקת משאבי האנוש של ניסאן העולמית, ארון בז'אז', הודיע במפתיע לאחרונה על לקיחת חופשה ארוכה. מונוז ובז'אז' נחשבים לאנשי מפתח המקורבים לגוהן. משום שכך, בימים אלה, שבהם ניתן לציין כי מתבצע טיהור" בשורות ניסאן העולמית, משרותיהם אינן בטוחות עוד. גוהן עצמו הואשם השבוע בשני אישומים נוספים, המתייחסים להפרת אמונים ולהצהרה כוזבת מצדו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות