אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
SpaceX: מתכוונים לקצץ 10% מכוח האדם שלנו צילום: spaceX

SpaceX: מתכוונים לקצץ 10% מכוח האדם שלנו

חברת החלל של אלון מאסק תקצץ במצבת כוח האדם הכוללת 6,000 עובדים כדי להפוך ל"יותר גמישה" ולהתמודד עם אתגרים ש"כבר גרמו לחברות אחרות לפשוט רגל"

12.01.2019, 10:01 | שירות כלכליסט
חברת החלל של אלון מאסק SpaceX מתכוונת לקצץ ב-10% את כוח העבודה שלה, המונה 6,000 עובדים, כך הודיעה החברה אתמול (ו'). "על מנת להמשיך לשרת את לקוחותינו ולהצליח בפיתוח של כלי טיס בחלל ושל אינטרנט גלובלי מבוסס לוויינים, על SpaceX להפוך לחברה יותר גמישה. אתגרים שכאלה, גם כשניסו להתמודד עימם בנפרד, כבר גרמו לחברות אחרות לפשוט רגל", כך אמר דובר החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ביוני פיטר מאסק לפחות שבעה בכירים בהנהלת פרויקט שיגור הלוויינים של החברה. הפיטורים היו קשורים לאי הסכמות בנוגע לקצב הפיתוח והניסוי של לווייני סטארלינק. תוכנית סטארלינק של SpaceX מתחרה בתוכניות OneWeb וב-Telesat הקנדית, במירוץ להיות הראשונה שתשווק שירות אינטרנט מבוסס לוויינים. לאחר פיטורי המנהלים העביר מאסק מספר מנהלים ממטה החברה בקליפורניה לסיאטל כדי שימלאו את מקומם של המפוטרים.

אלון מאסק, צילום: Max Whittaker אלון מאסק | צילום: Max Whittaker אלון מאסק, צילום: Max Whittaker

בחודש שעבר השיקה SpaceX את המיזם הצבאי הראשון שלה, כששיגרה טיל שנשא לוויין ניווט אמריקאי צבאי מקייפ קנוורל, פלורידה. בדצמבר דיווח הוול סטריט ג'ורנל שהחברה מגייסת 500 מיליון דולר, ובכך מעלה את שווי השוק שלה ל-30.5 מיליארד דולר. החברה שבסיסה בהוות'ורן, קליפורניה, פרסמה מוקדם יותר תכניות לשיגור כלי טיס למאדים ב-2022, שאחריו תגיע משימה מאוישת לכוכב הלכת שמתוכננת ל-2024.

חברה אחרת בבעלות מאסק, יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, הודיעה ביוני שהיא מפטרת 9% מכוח העבודה שלה בניסיון לצמצום עלויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות