אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהוד ברק ואנתוני סקרמוצ'י יתכנסו על קנאביס בדאבוס צילום: עמית שעל

אהוד ברק ואנתוני סקרמוצ'י יתכנסו על קנאביס בדאבוס

לצד המפגשים של שועי עולם בעיירת הסקי באלפים השוויצריים, שיעסקו בסוגיות המאקרו־כלכליות הבוערות, ייפתח לראשונה ביתן הקנאביס. בפתיחה יראיין סקרמוצ'י, שהיה לרגע מנהל התקשורת בבית הלבן של טראמפ, את יו"ר אינטרקיור ברק

14.01.2019, 06:54 | צלי גרינברג

מהארובות של בקתות הסקי בדאבוס, שוויץ, עשוי להיתמר לקראת סוף החודש עשן בארומה ייחודית — כזה שתחייב בעתיד את האורחים הנכבדים בעיירת הנופש האלפינית להישבע שהם "לא לקחו לריאות". זאת מאחר שלפורום הכלכלי העולמי, שיתכנס השנה מ־22 בינואר, יתווסף ביתן הקנאביס. זה יתנהל במקביל לפורום, אך לא כחלק ממנו.

קראו עוד בכלכליסט

ביתן הקנאביס בדאבוס כבר נהפך לשיחת היום, וגופי תקשורת כמו "בלומברג" ו"רויטרס" כבר ביקשו ממארגני הכנס היתר לשדר ממנו. נראה כי החיבור בין העלים הירוקים לבין הנוכחות של מנהיגי מדינות וקברניטי כלכלות מפיח רוח חיים בפורום, שעם השנים הלך והתנמנם.

ענקית הקנאביס מקנדה Canopy Growth תשתתף

בין שועי העולם יסתובבו גם אהוד ברק, בעבר רמטכ"ל, ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון, וכיום יו"ר אינטרקיור הבורסאית; ואנתוני סקרמוצ'י (Scaramucci), מייסד ומנהל־שותף בקרן הגידור סקיי ברידג' קפיטל, שכיהן בתחילת הקדנציה של דונלד טראמפ בבית הלבן כמנהל התקשורת.

אנתוני סקרמוצ אנתוני סקרמוצ'י | צילום: אוראל כהן אנתוני סקרמוצ

שניהם מגיעים לכנס הקנאביס, כדי להמיס מעט את כפור ההשקעות בתחום הכי חם כיום בשוקי ההון — הקנאביס. סקרמוצ'י עתיד לראיין את ברק בביתן הקנאביס של קנדה בפתיחת כנס Cann-Tech שיימשך ארבעה ימים. לדברי גורמים בענף, שצפויים להשתתף בכנס, ברק יגיע כדי לתפוס כותרות וסקרמוצ'י יגיע כדי ללכוד השקעות.

לברק ולסקרמוצ'י יתווספו דוברים נוספים, הממקדים תשומת לב לכנס, ובהם ברוס לינטון, מנכ"ל Canopy Growth הקנדית, חברת הקנאביס בעלת השווי הנסחר הגבוה בעולם (13.5 מיליארד דולר אמריקאי), ואחת האטרקציות המרכזיות בעבור החברות הישראליות המבקשות להשתתף בכנס.

לדאבוס יגיעו גם מנכ"ל Acreage Holdings קווין מרפי, מנכ"ל TheraCann ג'ייסון וורנוק, מנכ"ל בורסת טורונטו (TSX) לו אקסלסטון ומנכ"ל הבורסה הקנדית ריצ'ארד קרלטון.

מישראל יגיעו לכנס, בנוסף לברק, גם יונה לוי, המכהן כדירקטור בתפן הבורסאית, וסול קיי, מייסד ומנכ"ל iCAN שהוא בין מארגני הכנס ויהיה אחד הדוברים בו. "קנאביס הוא תחום שמחפש עדיין לגיטימציה", הוא אמר לוי ל"כלכליסט", "והכניסה שלו למקום כזה בתזמון כה משמעותי כמו הפורום הכלכלי של דאבוס הוא דרמטי עבור התעשייה. זה יכניס את התחום למיינסטרים וגם את החברות שיהיו בכנס, כמו אלביט המחזיקה בתפן. לעצם הנוכחות שלנו שם יש רווח שיווקי־תדמיתי, ולאו דווקא בהיבט הנאומים והתכנים הרשמיים, אלא מה שמסביב — הארוחות והאירועים שמאפשרים את המינגלינג עם בכירים מהתחום ומחוצה לו".

כרטיס כניסה לכנס יעלה כ־25 אלף דולר למשתתף וחסות תעלה לחברות כ־100 אלף דולר. את הכנס מרימה חברת iCan במסגרת הלאונג' (הסלון) שבביתן הקנדי בדאבוס ובשיתוף עם בעליו — קבוצת יזמים מקנדה, המקיימים בדאבוס כנס מקביל לפורום השנתי, ובשנתיים האחרונות התמקדו בנושאי הבלוקצ'יין והקריפטו.

כבר מתגבשות פגישות עם משקיעים

אינטרקיור לא שלחה את ברק לבדו, ואליו מצטרף רואי זרחיה, מנכ"ל קנדוק, הפועלת תחת אינטרקיור הציבורית. זרחיה אמר ל"כלכליסט" כי ההתעניינות בקנדוק אינה בהכרח הודות ליו"ר המפורסם שלה, אלא גם על רקע כוונתה להיסחר בנאסד"ק. "הפנייה להשתתף בכנס בדאבוס הגיעה אלינו לאו דווקא בשל אהוד ברק ועברו הצבאי", אמר זרחיה, "אלא יותר כגוף ציבורי שפעיל בתחום, מייצר בו הכנסות ופניו לנאסד"ק. בדאבוס ניחשף לחברות פארמה ולמשקיעים בינלאומיים גדולים, ובימים אלה כבר מתגבשות פגישות עם גורמים מתחום המימון ועם משקיעי קנאביס. אנו בהחלט נחפש בדאבוס שיתופי פעולה עם חברות ממדינות שונות, ועצם היותנו שם תעלה את קנדוק על מפת התחום בכלל ועל מפת שיתופי הפעולה וההשקעות בפרט. הגעתנו לדאבוס גם תומכת במטרה המשנית, שהיא הגיוס הקרוב באמצעות הנפקה בארה"ב".

נותן החסות המוביל לאירוע הוא בנק ההשקעות Canaccord Genuity, הנחשב בקרב תעשיית הקנאביס העולמית ככתובת העיקרית לגיוס כספים. נכון ל־31 בדצמבר נסחרו בבורסות בקדנה 446 ניירות ערך של חברות הקשורות לקנאביס, עם שווי שוק מצרפי של 20.75 מיליארד דולר (אמריקאי).

חוקי הקנאביס בשוויץ מאפשרים גידול, סחר והחזקה של צמחי ופרחי קנאביס, כל עוד אינם מכילים יותר מ־1% של THC, הרכיב הפסיכואקטיבי במריחואנה. גם ישראל נחשבת לכוח בלתי מבוטל בתעשייה זו, בעיקר על רקע היותה מובילה בחדשנות ובמחקר בתחום, וידועה גם באיכות מוצריה. חמישה מתוך שמונה הדוברים בכנס יהיו מנהלי חברות ישראליות — לא כולן ציבוריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות