אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזוג ענק בשוק הזהב: ניומונט רוכשת את המתחרה גולדקורפ ב-10 מיליארד דולר צילום: בלומברג

מיזוג ענק בשוק הזהב: ניומונט רוכשת את המתחרה גולדקורפ ב-10 מיליארד דולר

החברה השנייה בגודלה בעולם רוכשת את החמישית ברשימה בעסקת מזומן ומניות - בפרמיה של 17% על שווי השוק; מנכ"ל גולדקורפ: "הרציונאל האסטרטגי של החיבור לניומונט הוא חזק ומשכנע ברמות רבות"

14.01.2019, 13:44 | מיקי גרינפלד

חיבור ענק בשוק הזהב: קבוצת ניומונט האמריקאית (Newmont Mining), חברת כריית הזהב השנייה בגודלה בעולם (בתפוקה, נכון ל-2017), רוכשת את המתחרה הקנדית גולדקורפ (Goldcorp), החברה החמישית בעולם.  

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה תתבצע בעסקת מזומן ומניות - לפי תנאי העסקה יקבל כל בעל מניות בגולדקורפ 2 סנט במזומן ו-0.3280 מנייה של ניומונט. שווי התמורה הכוללת עומד על כ-10 מיליארד דולר, פרמיה של 17% על שווי השוק הממוצע של גולדקורפ ב-20 ימי המסחר האחרונים.

ניומונט נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 18.5 מיליארד דולר, גולדקורפ נסחרת בניו יורק בשווי של 8.5 מיליארד דולר. ההודעה על העסקה מקפיץ את גולדקורפ ב-13% ומוריד את ניומונט ב-5%.

"הרציונאל האסטרטגי של חיבור גולדקורפ לניומונט הוא חזק ומשכנע בכל כך הרבה רמות", אמר מנכ"ל גולדקורפ דיוויד גארופלו (David Garofalo). בהודעה המשותפת שפרסמו השתיים נאמר שהחברה הממוזגת תהיה למעשה מפיקת הזהב הגדולה בעולם עם פריסה של מכרות באמריקה, אוסטרליה ואפריקה.

מנכ"ל ניומונט גארי גולדברג (Gary Goldberg) אמר בעקבות העסקה שהסינרגיה בין שתי החברות צפוייה להניב רווח לפני מס של 100 מיליון דולר בשנה (הציטוטים של המנכ"לים מובאים מ-CNBC ומרקטווטש).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות