אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הועברה הצעת רכישה לגאנט - מו"לית העיתונות מזנקת ב-20% צילום: בלומברג

הועברה הצעת רכישה לגאנט - מו"לית העיתונות מזנקת ב-20%

הוול סטריט ג'ורנל מדווח שקרן הגידור MNG הגישה לבעלים של יו.אס.איי טודיי הצעת רכישה בעסקת מזומן בשווי של 13.2 מיליארד דולר. הצעות קודמות שהגישו הקרן נדחו על ידי רוב בעלי המניות

14.01.2019, 14:43 | שירות כלכליסט

גאנט קרובה לבעלות חדשה: חברת המו"לות והמדיה האמריקאית גאנט (Gannett), המוציאה לאור בין היתר את יו.אס.איי טודיי (USA Today), קיבלה הצעת רכש המעניקה לה שווי של 13.2 מיליארד דולר.  כך מדווח היום (ב') הוול סטריט ג'ורנל.  

קראו עוד בכלכליסט

מאחורי ההצעה עומדת קרן הגידור אם.אן.ג'י. אנטרפרייז (MNG Enterprises). לפי תנאי ההצעה, הקרן תשלם 12 דולר במזומן עבור כל מניה של גאנט, מחיר המשקף פרמיה של 23% על שווי מניית גאנט בנעילה בשישי, 9.75 דולר. מניית גאנט מגיבה בקפיצה של 20% בשלב הטרום מסחר.

לפי הצהרה שפרסמה MNG, הנהלת גאנט "לא הוכיחה כי ביכולתה לנהל את החברה ביעילות כחברה ציבורית, זאת לאחר שהמניה איבדה 41% מהשווי שלה מאז ההנפקה לפני שנתיים וחצי".

מניית גאנט עלתה ב-2.3% בשלושת החודשים האחרונים, אך עדיין עומדת על מינוס 17.7% בהשוואה למחיר השוק שלה בשנה שעברה. לשם השוואה, מדד S&P 500 הפסיד 6.2% בשלושת החודשים האחרונים ו-6.8% בשנה האחרונה.

קרן MNG היא כבר למעשה בעלת מניית מיעוט בגאנט, עם החזקה של 7.5% - הצעות קודמות שהגישה הקרן בשנים האחרוות לרכישת ייתרת המניות נדחו בכל פעם מחדש. כך שמוקדם לדעת האם הפעם התגובה תהיה שונה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות