אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות: מזרחי יידרש להפריש בדוחותיו את מלוא הקנס של הרשויות בארה"ב צילום: עמית שעל

מעלות: מזרחי יידרש להפריש בדוחותיו את מלוא הקנס של הרשויות בארה"ב

חברת הדירוג צופה כי למרות התנערות הבנק מדרישת התשלום הגבוהה של האמריקאים בסך 342 מיליון דולר, הוא יאלץ בסופו של דבר להתיישר עימה ולהפריש את מלוא הסכום; הבנק הפריש בדוחותיו כמחצית מהסכום עד כה

14.01.2019, 17:19 | רחלי בינדמן

דוח של חברת דירוג האשראי מעלות S&P מספקת לבנק מזרחידירוג של AAA עם תחזית דירוג יציבה.

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד להפרשה השמרנית יחסית שביצע הבנק בגין החקירה של רשויות המס בארה"ב (116 מיליון דולר) למרות דרישת הקנס שקיבל לפני חצי שנה בגובה 342 מיליון דולר, בחברת הדירוג מעריכים "שהבנק יפריש את מלוא הסכום שהוצע במסגרת ההסדר עם הרשויות בארה"ב" וכן צופה עליה בהוצאות המשפטיות ורק לאחר מכן יחזור לחלק דיבידנדים.

כזכור בנק מזרחי מתמודד בימים אלו עם חקירת רשויות המס האמריקאיות סביב חדש לסיוע בהעלמות מס ללקוחות הבנק האמריקאים.

כפי שנחשף בכלכליסט הראיות שנאספו על ידי רשויות המס האמריקאיות נגד הבנק על פניו פחות חריפות מאלו שנאספו על בנק לאומי שסגר פרשה דומה עם קנס של 270 מיליון דולר – שבכל זאת נמוך יותר מדרישת הקנס של מזרחי, זאת לפי הערכות בגלל החמרת רף הקנסות מצד האמריקאים.

במזרחי שקיבלו את דרישת הקנס הגיבו באופן מפתיע בתגובה המתנערת מגובה הסכום הנדרש למול הבדיקות שביצע הבנק ביחס לאוכלוסיית לקוחות הבנק שנחשדת בהעלמות מס.

הקנס שדורשים האמריקאים מורכב מרכיב המשקף את גובה הפסד ההכנסה מהעלמת המס לצד רכיב עונשי שאותו הבנק לא יכול לנתח והוא ככל הנראה מסביר את הפער בתחשיב אם כי היועצים המשפטיים של הבנק ממשיכים לפעול מול הרשויות בארה"ב להוריד את גובה התשלום ובפרט לדאוג לכך שהמלל סביב אחריות הבנק ועובדיו להתרחשויות יהיה מתון ככל הניתן.

ראשי בנק מזרחי - מימין: אלדד פרשר ואלי יונס , צילום: עמית שעל ראשי בנק מזרחי - מימין: אלדד פרשר ואלי יונס | צילום: עמית שעל ראשי בנק מזרחי - מימין: אלדד פרשר ואלי יונס , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות