אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד הלאומי: סמוטריץ' הביס את אורי אריאל שצפוי לפרוש צילומים: אלכס קולומויסקי, עומר מסינגר

האיחוד הלאומי: סמוטריץ' הביס את אורי אריאל שצפוי לפרוש

בבחירות על ראשות המפלגה, קיבל ח"כ בצלאל סמוטריץ' 83 קולות לעומת 40 בלבד לשר אורי אריאל. היו"ר החדש קרא לבנט ולשקד לשוב לבית היהודי: "לאחד את הציונות הדתית"

14.01.2019, 20:07 | מורן אזולאי וישי פורת
ח"כ בצלאל סמוטריץ' נבחר הערב (ב') ברוב גדול להנהגת האיחוד הלאומי והביס את השר אורי אריאל שהתמודד מולו. סמוטריץ' זכה ב-83 קולות לעומת 40 לאריאל שצפוי לפרוש מהחיים הפוליטיים לאחר 23 שנים בפוליטיקה.

קראו עוד בכלכליסט

סמוטריץ' אמר בנאום הניצחון בירושלים: "אין בי שמחה עכשיו, יש בי עכשיו יראה וכובד אחריות שהטלתם עליי. הנני נרעש ונפחד. אני פונה למורי רבי השר אורי אריאל. תודה אורי שניווטת את הספינה במסירות אין קץ ובאחריות גדולה. אני קורא לך אורי להמשיך ולתרום מנסיונך הרב. אני בטוח שעוד נכונו לך עוד שנים של עשיה למען עם ישראל. יש מי שמנסים בעת האחרונה לגמד אותנו, שטוענים שהציונות הדתית אבדה ושכדי להנהיג אותה צריך לעזוב אותה. כאן בירושלים צריך לומר שהציונות הדתית היא המשפיעה ביותר". 

מימין: אורי אריאל ובצלאל סמוטריץ מימין: אורי אריאל ובצלאל סמוטריץ' | צילומים: אלכס קולומויסקי, עומר מסינגר מימין: אורי אריאל ובצלאל סמוטריץ

סמוטריץ' התייחס להתפלגותם של נפתלי בנט ואיילת שקד מסיעת הבית היהודי וקרא להם לשוב לשתף עמו פעולה: "בואו נתחבר מחדש. אני קורא שנעצב את הספינה המיטלטלת. מכאן אנחנו יוצאים לאחד את הציונות הדתית ולהחזיר אותה הביתה".

במפלגת הימין החדש בירכו על הניצחון ומסרו כי "אנו מברכים את בצלאל סמוטריץ על בחירתו ליו"ר האיחוד הלאומי. הוא איש אידיאולוגיה ועשייה שפיו וליבו שווים. כעת, כל אחד בדרכו יביא להגדלת גוש הימין למען עתיד המדינה ולמען שלמות ארצנו. אנחנו מודים לשר אורי אריאל על שנות פעילות ארוכות שיחקקו בתולדות הציונות".

בהכרזת מפלגתו החדשה בחודש שעבר אמר בנט כי "נתניהו הבין שהציונות הדתית יושבת בכיס שלו ותמיד תלך איתו. יש לנו הערכה רבה לתרומתו למדינת ישראל, אבל אסור שהימין האמיתי והמחנה הלאומי כולו יהיה שבוי בידי דמות אחת. אנחנו לא עוזבים את הציונות הדתית - אנחנו מרחיבים את הבית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות