אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית תל אביב תקדם גביית ארנונה גבוהה יותר מדירות Airbnb צילום: עמית שעל

עיריית תל אביב תקדם גביית ארנונה גבוהה יותר מדירות Airbnb

מועצת העירייה החליטה להעביר לדיון בוועדות ההנהלה והכספים הצעה לפיה מי שישכיר דירות Airbnb לתקופה של מעל ל-3 חודשים בשנה יחוייב בתעריף ארנונה מיוחד וגבוה יותר. הייקור ייכנס לתוקף רק החל מהמחצית השנייה של 2019 - על מנת שלא לפגוע באירוח האירוויזיון

14.01.2019, 19:59 | נמרוד בוסו

מועצת עיריית תל אביב-יפו החליטה בישיבתה הערב (ב') להעביר לדיון בוועדות ההנהלה והכספים של העירייה הצעה לסדר, לפיה מי שישכיר דירות Airbnb לתקופה של מעל לשלושה חודשים בשנה יחוייב בתעריף ארנונה מיוחד וגבוה יותר.

קראו עוד בכלכליסט

עיריית תל אביב, צילום: אוראל כהן עיריית תל אביב | צילום: אוראל כהן עיריית תל אביב, צילום: אוראל כהן

מעיריית תל אביב נמסר כי "ההצעה התקבלה נוכח העלייה החדה במספר דירות ה-Airbnb המושכרות באופן מסחרי לתקופות ארוכות, והפגיעה הנגרמת עקב כך לאורח החיים של התושבים בפרט ולמחירי הדיור בשוק השכירות בכלל". עוד נאמר, כי ממצאים אודות התייקרות שוק השכירות עלו גם מעבודת מטה שביצע התאגיד העירוני, עיר עולם ותיירות, יחד עם המרכז למחקר כלכלי חברתי של העירייה.

עם זאת, לדברי גורם עירוני ששוחח עם "כלכליסט" בנושא, בכוונת העירייה להחיל את ייקור הארנונה על דירות Airbnb רק החל מהמחצית השנייה של 2019, וזאת על מנת שלא לפגוע באירוח האירוויזיון, שעבורו מלאי דירות ה Airbnb דווקא נדרש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות