אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל ממחר: שביתה בשירות התעסוקה, הסניפים יהיו סגורים צילום: שאול גולן

החל ממחר: שביתה בשירות התעסוקה, הסניפים יהיו סגורים

העובדים פתחו בעיצומים ללא הגבלת זמן; טוענים כי משרד האוצר הפר התחייבות לקלוט את עובדי הקבלן המפעילים את תוכנית "מעגלי תעסוקה" כעובדי שירות במסגרת חתימה על הסכם קיבוצי חדש

14.01.2019, 21:06 | שחר אילן

החל ממחר (ג') ועד להודעה חדשה יהיו כל סניפי שירות התעסוקה בארץ סגורים. זאת לאחר שעובדי השירות פתחו בעיצומים ללא הגבלת זמן.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע לסכסוך העבודה המחלוקות הנמשכות סביב תוכנית הדגל של השירות, "מעגלי תעסוקה". מדובר בתוכנית להשמה בעבודה של מקבלי קצבת הבטחת הכנסה והיא נחשבת ליותר רכה ופחות כפייתית של תוכנית ויסקונסין שהופעלה בעבר.

העובדים טוענים להפרת ההתחייבות של משרד האוצר לקלוט את עובדי הקבלן המפעילים את תוכנית "מעגלי תעסוקה" כעובדי שירות במסגרת חתימה על הסכם קיבוצי חדש. סיבה נוספת היא שההנהלה ממשיכה להפעיל את התוכנית למרות שההסכם להפעלתה היה עד סוף 2018 ולא הושג הסכם חדש.

בוועד העובדים טוענים שעשו שם הכל בכדי למנוע פגיעה בציבור דורשי העבודה. עם זאת, לדברי הוועד, התנהלותה החד צדדית של ההנהלה והפרת ההתחייבות של האוצר לא הותירו כל ברירה אלא לנקוט בעיצומים.

אתמול פרסם שירות התעסוקה את סיכום הנתונים השנתי שלו. בין הנתונים הבולטים בו - ירידה של 39% במספר תובעי קצבת הבטחת הכנסה. בשירות ייחסו זאת במידה רבה למה שהם רואים כהצלחת תוכנית "מעגלי תעסוקה". גורמים מחוץ לשירות ייחסו זאת גם לסיבות אחרות: הגבהת הסף לקבלת הבטחת הכנסה; שחיקת הקצבה שאי אפשר לחיות ממנה מחייבת גם אנשים חולים ונכים לעבוד; והצלחת מס הכנסה שלילי.

 

 , צילום: יובל חן צילום: יובל חן  , צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות