אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה ירוקה בבורסת ת"א: בזק שינתה כיוון ועלתה במחזור ענק צילום: אוראל כהן

דיווח שוטף

נעילה ירוקה בבורסת ת"א: בזק שינתה כיוון ועלתה במחזור ענק

ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.7%; חברת התקשורת, שנפלה ב-5% בתחילת יום המסחר, עלתה ב-0.8% בסופו. המחזור במניה הסתכם ב-218 מיליון שקל, פי 6 מהממוצע; החברה האם בי-קום צנחה ב-18% בעקבות כניסה להסדר חוב

15.01.2019, 17:32 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - נעילה ירוקה בבורסת ת"א: המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.7%. בזק קטעה רצף שלילי של חמישי ימי מסחר אדומים ועלתה ב-0.8% במחזור ענק של 218 מיליון שקל, פי 6 מהמחזור היומי הממוצע בחודש האחרון. מניית חברת התקשורת התאוששה משפל של חמש וחצי שנים. למרות העלייה במניה, החברה האם, אינטרנט זהב נפלה ב-17% בשל כניסה להסדר חוב צפוי.

16:30 - אמיר כהנוביץ הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס מתייחס לשוק המניות: "למרות ההתאוששות בשוקי המניות השוק ממשיך לצפות אי העלאת ריבית ואף סבירות גבוהה יותר להפחתה בתוך שנה. להערכתנו הסיכון העיקרי לשוק הוא טעות מדיניות חוזרת של הפד, אם יתפתה להאמין שההתאוששות בשוק איננה קשורה ברובה לנסיגה מהעלאות הריבית אלא לגורמי רקע כגון להיטותם הגוברת של ארה"ב וסין לסגור "דיל" ואינדיקטורים חזקים מהעבר, כמו שוק העבודה". בנוגע לאג"ח הוא סבור ש"רוב הלחץ על תשואות האג"ח יהיה להערכתנו כלפי מטה, אך כמו תמיד תוך כדי תנודתיות, אפילו אגרסיבית".

15:45 - אפולו פאוור מודיעה על התקדמות טכנולוגית משמעותית: הצליחה לייצר לראשונה יריעות סולאריות גמישות בעלות יעילות של עד כ-12%. הפיתוח הנוכחי מאפשר לחברה לייצר יריעה סולארית גמישה בכל גודל שיידרש.

 

14:30 - יניב חברון, אסטרטג ראשי, בית ההשקעות אלומות: "הסיכונים לשוקי המניות עדיין קיימים, אבל התמחור כמובן יותר נוח והמשקיעים עשויים לקבל זריקות עידוד הן מהתיקון המהיר שכבר התרחש, מעונת הדוחות, מהשיחות עם סין ומנתוני מאקרו שידחו על הסף תרחיש של מיתון. הצמודים יוכלו להפתיע – ציפיות האינפלציה התמתנו בעקבות ביטול חלק מהעלאות המחירים ועלייה מתונה יותר במחירי החשמל, אבל העלאות מיסים צפויות, התייקרויות במזון ועלייה צפויה במחירי השכירויות יוכלו להרים את ציפיות האינפלציה. רצוי להגדיל את המשקל של הצמודים בתיק על חשבון השקלים למרות תקופה של מדדים שלילים - לבצע מעבר חד יותר לצמודים אחרי מדד ינואר שצפוי להיות נמוך במיוחד".

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

13:45 - מניית בזק משנה כיוון - אחרי שירדה ביותר מ-5%, היא עולה כעת ב-1.5% במחזור הגובה בבורסה, 140 מיליון שקל.

12:45 - סומוטו, המתמחה בשיווק ופרסום באינטרנט, בוידאו ובמובייל ובהפצת תוכנות ואפליקציות עבור סביבות PC, Android ו-iOS, מודיעה על חלוקת דיבידנד של 12 מיליון שקל, המשקפת תשואת דיבידנד של כ- 7.1% ביחס לשווי החברה.

11:20 - בניגוד למסחר החיובי, מניות פרמידת בזק רושמות צניחה בי-קום מאבדת 5.9%, אינטרנט זהבנופלת ב-14.4% ובזק יורדת ב-5% לשפל של חמש וחצי שנים.

בלי קונה לבזק, אינטרנט זהב בדרך להסדר חוב: היום הוא היום האחרון להגשת הצעות לרכישת השליטה בבזק, אולם צניחת המניה בימים האחרונים מאיימת על התהליך. הירידות החדות הפכו את מחיר המינימום לרכישת החברה ללא ריאלי, ונראה כי בעלת השליטה אינטרנט זהב תסרב למכור את אחזקתה. במציאות כזאת, אינטרנט זהב לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה - וייתכן כי נושיה ישתלטו על בזק בתמורה לחוב.

עוד בלטו במסחר: טבע ונייס עלו ב-2%, שיכון ובינוי קפצה ב-2.7%.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

11:00 - בריינסוויימדווחת כי הגישה אתמול לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) טיוטה פומבית ראשונה של מסמך לרישום ניירות ערך של החברה, הכולל תשקיף מקדמי להצעה ראשונה לציבור בארה"ב של ניירות ערך של החברה, באמצעות ADSs, המגלמים כל אחד מספר מניות שייקבע.

10:40 - סאטקום מערכותדיווחה על הרחבה נוספת לאספקת שירותי תקשורת באמצעות שימוש בלווייני GEO עם “Vodacom” בקונגו, אפריקה. התמורה בגין שירותים נוספים אלה, עומדת על סך של כ- 1.3 מיליון דולר לתקופת ההתקשרות שהינה בתוקף מאוקטובר 2018 ועד מרץ 2020.9:45 - יום המסחר נפתח במגמה חיובית אחרי שלושה ימי ירידות - ת"א 35 מטפס ב-0.7%, ת"א 125 עולה ב-0.6%. מניית לאומי מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה ומוסיפה 0.7%, בזק ממשיכה ביום ירידות שישי ברצף ונחלשת ב-1.4%. הראל השקעות בולטת בירוק ומתחזקת ב-2.2%, איירפורט סיטי עולה ב-2%.

                

סניף של בנק לאומי, צילום: אוראל כהן סניף של בנק לאומי | צילום: אוראל כהן סניף של בנק לאומי, צילום: אוראל כהן


              

9:00 - מנכ"ל אסותא ויו"ר הדסה ינסו להתיישב על הכיסא של יו"ר פז: לכלכליסט נודע כי ארי שמיס, שמקודם על ידי חברת הביטוח הראל, וארז מלצר, בעבר מנכ"ל אפריקה ישראל, מתמודדים על המשבצת שנפתחה בפז לתפקיד הדירקטור העשירי. המטרה הסופית: להגיע לתפקיד היו"ר, שעליו יתמודדו גם אליעזר שקדי ואברהם ביגר.

07:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יום המסחר השלישי של השבוע על רקע המגמה השלילית שנרשמה אמש בוול סטריט והמסחר החיובי שמתנהל הבוקר בשווקי אסיה. 

אתמול הבורסה המקומית נעלה את יום המסחר בירידות כאשר המדדים ת"א 35 ות"א 125 נסוגו ב-0.5%, בזק נפלה ב-4.4% וננעלה בשפל של חמש שנים וחצי. אירונאוטיקס קפצה ב-6.8%, קמטק הוסיפה 6.3% לאחר תחזית מעודדת; מניית הקנאביס קנאשור זינקה ב-18.7% על רקע מינויו הצפוי של אלוף עידו נחושתן ליו"ר החברה.

גם המדדים המובילים בניו יורק רשמו אתמול ירידות שערים. דאו ג'ונס ירד ב-0.4%, נאסד"ק - ב-0.9% ו-S&P 500 נחלש ב-0.5% בהובלת מגזר הטכנולוגיה שאיבד 0.9% מערכו. האנליסטים חוששים מעונת הדו"חות שהחלה ומכך שתציג תוצאות חלשות.

בורסה, צילום: אוראל כהן בורסה | צילום: אוראל כהן בורסה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות