אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשת פירוק נגד תאגיד המים של קרית גת צילום: צביקה טישלר

פרסום ראשון

בקשת פירוק נגד תאגיד המים של קרית גת

המבקשת, חברת שטאנג בנייה והנדסה, טוענת כי התאגיד מי ק. גת, חייב לה 5 מיליון שקל על אספקת ציוד, ביצוע עבודות והרצה של מתקן לטיפול בשפכים; התאגיד: "ניסיון לא ראוי להפעיל עלינו לחץ פסול לשלם לה כספי ציבור"

15.01.2019, 11:38 | ליטל דוברוביצקי

האם הבחירות לראשות עיריית קרית גת רוקנו את קופת תאגיד המים העירוני? טענה זו עולה במסגרת בקשת פירוק שהוגשה נגד תאגיד המים של העיר.

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגשה בשבוע שעבר בקשה למנות מפרק זמני לחברת מי ק. גת (2008) שהיא תאגיד האמון על תכנון, ביצוע ואחזקה של משק המים והביוב בקרית גת, אשר הוקם מתוקף חוק תאגידי מים וביוב.

הבקשה הוגשה על ידי חברת שטאנג בנייה והנדסה הטוענת, באמצעות עוה"ד אסף שובינסקי ואוהד דונגי ממשרד יוסי לוי ושות', כי החובות של תאגיד המים כלפיה מסתכמים בכ-5 מיליון שקל.

בבקשת הפירוק נטען כי גורמים בכירים בחברה מסרו לנציגי שטאנג, כי "הסיבה לחדלות הפירעון כרוכה, בין היתר, בהתנהלות פסולה כביכול הנוגעת למערכת הבחירות לרשויות המקומיות שהתקיימה לפני מספר שבועות, בגדרה נעשה שימוש בכספי החברה לצרכים שאינם נוגעים לפעילות החברה".

בית המשפט מתבקש למנות את עו"ד אמיר פלמר כמפרק לתאגיד.

עוד נטען בבקשה כי עיסוקיה העיקריים של חברת מי ק. גת (2008) כוללים מתן שירות אספקת מים לתושבי קריית גת, סילוק הביוב של העיר למכון טיהור שפכים, אחזקת הרשת המוניציפלית של המים והביוב, פעילות אכיפה וגבייה של חשבונות המים והביוב ופיתוח תשתיות שכונות חדשות שהוקמו בעיר. החברה הינה בבעלות מלאה של עיריית קרית גת. במסגרת בקשת הפירוק שהגישה שטאנג שהינה אחת מחברות הפיתוח והבנייה הוותיקות בישראל נטען כי במהלך שנת 2014 פרסם התאגיד מכרז לאספקת ציוד, ביצוע עבודות והרצה של מתקן לטיפול בשפכים וחברת שטאנג התמודדה במכרז והצעתה נבחרה כזוכה.

עוד נטען כי לאחר מכן נחתם בין התאגיד לשטאנג הסכם לאספקת ציוד, ביצוע עבודות והרצה של מתקן לטיפול בשפכים. במסגרת בקשת הפירוק טוענת שטאנג כי מילאה את כל התחייבויותיה על פי ההסכם וכי התאגיד נותר חייב לה כ-5 מיליון שקל. אולם, נטען, יתרת תשלום זו לא שולמה על ידי החברה שמתחמקת מתשלומו.

שטאנג טוענת בבקשה כי "הסיבה היחידה בגינה לא נפרע חוב זה, הוא חוסר יכולת לשלמו. כך, כפי שמסרו מנהלי החברה, החברה אינה מסוגלת לשלם בשלב זה את חובה לשטאנג ואין לה את האמצעים ולא את המקורות כדי לפרוע ולשלם את יתרת התשלום העצומה. בד בבד, מסרו גורמים בכירים בחברה לנציגי שטאנג , כי הסיבה לחדלות הפירעון כרוכה, בין היתר, בהתנהלות פסולה הנוגעת למערכת הבחירות לרשויות המקומיות שהתקיימה לפני מספר שבועות, בגדרה נעשה שימוש בכספי החברה לצרכים שאינם נוגעים לפעילות החברה, לשון עדינה".

בבקשת הפירוק נטען כי ב-12 בנובמבר נפגשו מנכ"ל שטאנג, עמרי כוכבא יחד עם ממלא מקום מנכ"ל החברה במטרה להסדיר את תשלום החוב."כוכבא נדהם כל כך מהדברים ששמע בדבר היעדר מקורות לתשלום החוב.במסגרת אותה פגישה ציין נציג התאגיד כי קופת החברה התרוקנה במהלך השנה האחרונה. לדבריו, אם חשבונה הסופי של שטאנג היה ניתן לה שנה קודם לכן, כנראה היתה החברה פורעת את חובותיה ואולם השנה החולפת היתה שנת בחירות, וכספים של התאגיד הועברו כנטען לידיהם של גורמים שונים הקשורים בעיריית קריית גת בקשר עם מערכת הבחירות לרשויות המקומיות", נכתב בבקשת הפירוק. טרם הוגשו תגובות לבית המשפט.

מחברת מי ק גת 2008 נמסר בתגובה: "החברה מכחישה מכול וכול את טענות חברת שטאנג בנייה והנדסה והדברים יתבהרו בבית המשפט. החוב המדובר מקורו בדרישת תשלום שנויה במחלוקת אשר נמצאת בבדיקה אצל התאגיד וזאת לאחר שהתאגיד שילם לחברה מעל ל-18 מיליון שקל עבור הפרוייקט. ההליכים המשפטיים בהם נקטה שטאנג הם ניסיון לא ראוי להפעיל על התאגיד לחץ פסול לשלם לה כספי ציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות