אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד וואווי: "אני תומך במפלגה הקומוניסטית - אך לא אעשה דבר שיפגע בעולם" צילום: בלומברג

מייסד וואווי: "אני תומך במפלגה הקומוניסטית - אך לא אעשה דבר שיפגע בעולם"

רן ז'נגפיי שוחח עם עיתונאים לראשונה מאז 2015, על רקע מאמציה של ארה"ב לשכנע מדינות אחרות להחרים את החברה. "טראמפ נשיא מעולה, הוא מעז לקצץ משמעותית במסים. וואווי היא גרגיר שומשום בלבד במחלוקת הסחר בין סין לארה"ב"

15.01.2019, 12:01 | שירות כלכליסט

ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי עומדת בפני אחד המשברים הגדולים ביותר שחוותה מאז הקמתה, לנוכח האשמות בהפרת סנקציות ובאיום על הביטחון הלאומי של המדינות בהן היא פועלת - והמייסד, רן ז'נגפיי (Ren Zhengfei), מכחיש את הטענות. "אני אוהב את המדינה שלי, אני תומך במפלגה הקומוניסטית, אך לא אעשה דבר שיפגע בעולם", אמר בשיחה עם עיתונאים. "איני רואה קשר קרוב בין האמונות הפוליטיות האישיות שלי והעסקים של וואווי".

קראו עוד בכלכליסט

מייסד וואווי, רן ז מייסד וואווי, רן ז'נגפיי | צילום: בלומברג מייסד וואווי, רן ז

זוהי הפעם הראשונה בה רן משוחח עם עיתונאים מאז 2015. הדבר מתרחש לאחר שארה"ב הצליחה לשכנע מספר הולך וגדל של מדינות בנות ברית, וביניהן ניו זילנד ובריטניה, להחרים את ציוד הרשתות של החברה. ובכל זאת, רן מתעקש כי דונלד טראמפ הוא "נשיא מעולה", ומוסיף כי הוא מעדיף לחכות ולראות האם הנשיא האמריקאי יתערב בפרשת המעצר של הבת שלו, מנג וונזהאו, שממתינה בקנדה להסגרתה לארה"ב.

רן (74), שהצטרף למפלגה הקומוניסטית אחרי שירותו בצבא שחרור העם, מדגיש את הפוטנציאל הקיים בשיתוף פעולה עם ארה"ב וממשל טראמפ, ובמקביל מנסה להפחית מחשיבות המתיחות הנוכחית בין ארה"ב וסין, המערערת את אמון המשקיעים ברחבי העולם. "וואווי היא גרגיר שומשום בלבד במחלוקת הסחר בין סין לארה"ב", אמר. "טראמפ הוא נשיא מעולה. הוא מעז לקצץ משמעותית במסים, מה שיטיב עם החברות. אך צריך להתייחס היטב לחברות ולמדינות כדי שהן יסכימו להשקיע בארה"ב, וכדי שהממשל יוכל לאסוף מספיק מסים".

רן נחשב עדיין לדמות ידועה בקהילת העסקים הסינית, על אף שפרש מניהול הפעילות היומיומית של החברה. לדבריו, על אף הפרשות האחרונות, וביניהן המעצר בסוף השבוע בפולין של בכיר בחברה בחשד לריגול, ההכנסות של החברה יטפסו השנה ל-125 מיליארד דולר. "וואווי אינה חברה ציבורית, אנחנו לא זקוקים לדו"ח הכנסות מרהיב", הסביר. "אם לא רוצים שוואווי תהיה בחלק מהשווקים, אנחנו יכולים לצמצם קצת. כל עוד אנחנו יכולים לשרוד ולהאכיל את העובדים שלנו, יש לנו עתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות