אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצמיחה הכלכלית בגרמניה - החלשה מזה חמש שנים צילום: Jasper Juinen

הצמיחה הכלכלית בגרמניה - החלשה מזה חמש שנים

התמ"ג בכלכלה הגדולה באירופה צמח ב-2018 ב-1.5% לעומת 2.2% ב-2017, על רקע חולשה גלובלית, שביתות במשק וירידה במכירת המכוניות; במשרד הכלכלה מעריכים שהשנה הנוכחית תשמור על תנופה חיובית

15.01.2019, 12:42 | שירות כלכליסט
כלכלת גרמניה רשמה בשנה החולפת את הצמיחה הגרועה מזה חמש שנים. כך לפי הנתונים שפורסמו היום (ג') ובהתאם לתחזיות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנתונים שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה המרכזית של גרמניה, התמ"ג בכלכלה הגדולה באירופה צמח ב-2018 ב-1.5%, שיעור הצמיחה הנמוך ביותר מאז 2013, זאת לעומת צמיחה של 2.2% בשנת 2017.

על פי ההודעה, הכלכלה הגרמנית צמחה במשך 9 שנים ברציפות, אך "הצמיחה איבדה חלק מהתנופה שלה".

             

מפעל מרציפן בגרמניה, צילום: בלומברג מפעל מרציפן בגרמניה | צילום: בלומברג מפעל מרציפן בגרמניה, צילום: בלומברג

       

עוד עולה מהנתונים כי הצריכה הפרטית וההוצאות הממשלתיות עלו ב-1% וב-1.1%, בהתאמה, לעומת שנה קודם לכן, וסייעו לצמיחה הכוללת, אך גם במקרה הזה מדובר בשיעור צמיחה נמוך לעומת שלוש השנים הקודמות.

הייצוא הגרמני עלה בשיעור שנתי של 3.5% ב-2018 לעומת 2017, קצב צמיחה נמוך בהשוואה לשנים הקודמות. גרמניה היא היצואנית השלישית בגודלה בעולם, ובשנה שעברה נאלצה לנווט בין שלל סיכונים גלובליים, ביניהם האפשרות של ברקזיט לא מוסדר, המהומות החברתיות בצרפת, מדיניות הפרוטקציוניזם בארה"ב וההאטה בסין. "הכלכלה הגרמנית עולה ונופלת ביחד עם סין", אמר בתגובה לנתונים יורג קרמר מקומרצבנק בפרנקפורט.

ממשרד הכלכלה הגרמני נמסר כי הסיבות להאטה בצמיחה ב-2018 כוללות כלכלה עולמית חלשה יותר, ירידה במכירות בתעשיית המכוניות בעקבות הקשחת תקנות הזיהום והשלכות כתוצאה מהתפרצות מחלת השפעת ושביתות במשק.

עם זאת, במשרד הכלכלה מעריכים כי הכלכלה תשמור על תנופה חיובית בתחילת השנה הנוכחית.

התוצאות הפושרות לגבי השנה כולה מתפרסמות לאחר שבנובמבר נחשף כי הכלכלה הגרמנית התכווצה ברבעון השלישי ב-0.2% - זו הייתה הפעם הראשונה שהכלכלה התכווצה מאז הרבעון הראשון של 2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות