אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Tech Lead ביחידת הפיתוח בחברת ZOOZ, מספרת להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

מיתוג מעסיק

Tech Lead ביחידת הפיתוח בחברת ZOOZ, מספרת להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

התחרות על עובדים מוכשרים בענף ההייטק גוברת. במסגרת סדרת הראיונות של ערוץ הייטקיסט עם מנהלים בארגונים, מצאנו כי עבור טאלנטים, הבחירה במקום העבודה הבא מבוססת על הרבה מעבר לתלוש השכר. ראיון 53 מתוך 100 בסדרה; והפעם, מיטל סגל, Tech Lead ביחידת הפיתוח בחברת ZOOZ!

28.01.2019, 10:29 | בשיתוף מערכת הייטקיסט

1. מיטל סגל, מה מאפיין אתכם כארגון ואילו ערכים חרטתם על דגלכם?

זוז עד לא מזמן הייתה סטארט-אפ, ולאחרונה נרכשה על ידי PayU. מה שאומר שיש בחברה אווירה צעירה ודינאמית ושדברים זזים מהר, ויחד עם זאת יש לה גב של חברה גלובלית גדולה. לאנשים בחברה יש המון השפעה, כל דבר נחשב ומשפיע ורואים את זה במערכת ובעבודה עם הלקוחות.

בזוז מאמינים בחופש פעולה מלא ואחריות מלאה על התוצרים. כלומר, בפיתוח המפתחים אחראיים מקצה לקצה על המשימות שלהם. החל מאיפיון הפתרון למשימה, בחירת שפת הפיתוח, הפיתוח ותחזוקת התוצרים וdelivery to production.

הגישה עבור כל מפתח היא, "you build it, you run it, you fix it", כך שלכל מפתח יש נגיעה בכל שלב החיים של המוצר.

2. אלו עובדים ירגישו בבית ויצליחו בארגון שלכם?

אנשים עם ראש פתוח, שלא פוחדים לומר את דעתם. אנשים יוזמים עם רעב לטכנולוגיה. עובדים אצלנו במגוון טכנולוגיות, נשארים מעודכנים וכל הזמן לומדים טכנולוגיות חדשות.

אנשים יצירתיים ויוזמים, כאלה שמחפשים לעשות דברים שטובים לנפש ולא רק באים לקודד.

אנשים שרוצים להרגיש בבית גם בעבודה, אך יחד עם זאת מחפשים איזון בין החיים האישיים ועבודה.

3. כיצד אתם עוזרים לעובדים להצליח בארגון ולפתח את הקריירה שלהם?

החברה מעניקה המון זמן ללמידה עצמית - אם משימה דורשת למידה של טכנולוגיה חדשה, יוקצה לזה זמן במיוחד בתחילת המשימה. יש יוזרים לאתרים כמו pluralsight ו-udemy, המאפשרים למפתחים לעשות קורסים שבדרך כלל בתשלום, בחינם. בנוסף יוצאים לקורסים שמאפשרים למידה משותפת ומהווים שובר שיגרה.

החברה שמה דגש על פיתוח אישי שמתבטא ביכולות טכנולוגיות ואישיות. בכל רבעון יש הגדרת יעדים ומעקב אחרי היעדים. את השגת היעדים אפשר לבצע בצוות במשימות השוטפות או על ידי קורסים ייעודיים. המטרה היא להשתפר ולצמוח מיום ליום. הגדרת יעדים קטנים שניתנים לכימות, מאפשרת לאנשים להשיג אותם ולעקוב אחריהם.

החברה מעודדת יוזמות אישיות של העובדים. למשל, כשארגנתי את Django girls Netanya, החברה מאוד תמכה והייתה אחת מהספונסרים של האירוע. בנוסף היא אפשרה למי שרצה, להתנדב כמנטור באירוע.

4. אילו אירועים / פעילויות החברה מקיימת לטובת העובדים?

פעם בשנה יש יום כיף לכל החברה, הטיול האחרון כלל ביקור ביקב תשבי ופארק אקסטרים בעכו. במהלך השנה יש ערבי צוות, שכל צוות אחראי לארגן לעצמו, יש חופש בחירה מלא בתוכן. מחדר בריחה, סדנאות ועד ארוחת ערב מפנקת. פעם בחצי שנה יש hackathon לכל החברה, דבר שמאפשר לכל המחלקות השונות בחברה להתערבב ולעבוד ביחד. למצוא רעיונות ופתרונות לבעיות בחברה, שנתקלים בהן ביומיום אבל לא בהכרח קשורים למוצר.

יש מיטאפים טכנים פנימיים, שמאפשרים לאנשים להתנסות בהעברת הרצאות ולהתמקצע. בנוסף, הם מהווים פלטפורמה לשיתוף ידע. בקרוב נתחיל לקיים מיטאפים שיהיו פתוחים לכל הקהילה טכנולוגית.

החברה מעודדת פעילות ספורטיבית, יש חוג פילאטיס במשרדים ויש freefit לכל עובד, כך שהוא יכול להתאמן איפה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה. מעבר לזה, לאחרונה נפתח טורניר fifa שהחל ביוזמת העובדים.

בכל שבוע יש מפגש של כל החברה, happy hour, שכולם נפגשים מתעדכנים במה חדש בחברה, חוגגים ימי הולדת, employee anniversary ומנשנשים דברים טעימים.

צוות zooz צוות zooz צוות zooz

5. מה החזון שלכם בכל הקשור לאנשים שעובדים בחברה?

מאוד חשוב שלאנשים בחברה יהיה טוב ושהם יהיו מאושרים, לכן דואגים לסביבת עבודה נעימה וחברתית.

בנוסף דואגים להעשרה טכנולוגית, התפתחות וצמיחה אישית. מעודדים יוזמות אישיות במגוון תחומים ולא רק טכנולוגיים, כמו יוזמות חברתיות לרווחת העובדים, תרומה לקהילה והתנדבויות והשתתפות בפרויקטים שונים כמו "ניצוצות".

6. כיצד נראה יום עבודה בארגון?

אנשים מגיעים בבוקר לעבודה ויושבים עם החברים לארוחת בוקר מפנקת ובריאה. מתחילים את היום באווירה טובה ובטן מלאה. מתעדכנים עם הצוות ומגדירים יעדים להמשך היום.

בצהרים כל הצוותים מכל המחלקות מתערבבים ואוכלים צהריים יחד במטבח או יוצאים לאכול בחוץ.

במהלך היום עובדים על המשימות, עובדים קרוב עם מנהלי המוצר. מתייעצים ומשתפים ידע בין הצוותים ומקיימים פעילויות העשרה בצוותים. למשל העברת show cases בתוך הצוות.

7. מה מאפיין את העובדים והמנהלים בארגון שלכם? אילו אנשים אתם מחפשים?

אנשים שכיף ונעים לעבוד איתם והטכנולוגיה בוערת בהם. אנשים שרוצים לא רק ללמוד טכנולוגיות חדשות אלא גם ליישם אותן. אנשים שמחפשים חופש פעולה עם ראש יצירתי, שרוצים להיות משמעותיים ולא בורג קטן במערכת, שחשוב להם לעבוד במקום שמאפשר התפתחות אישית בנוסף להתפתחות מקצועית.

המנהלים בארגון מאוד נגישים, אני מרגישה בנוח לפנות אליהם בכל מיני נושאים ואני יודעת שכך גם שאר העובדים. בנוסף ברמת הצוות אני מקפידה על מפגשים אישיים (1:1) פעם בשבועיים, מה שמאפשר שיתוף ושיח על דברים שלפעמים נבלעים ביומיום. אני מאוד מאמינה בפתיחות בצוות ולהחמיא כשמגיע, אווירה טובה מובילה לשיתוף פעולה טוב בין חברי הצוות. לכן כשדברים לא עובדים, אנחנו מדברים עליהם ומציעים פתרונות לשיפור תהליכי העבודה בצוות.

בואו להכיר אותנו לעומק ולהתעדכן במשרות הפתוחות שלנו באתר הקריירה שלנו בהייטקיסט.

הייטקיסט פלטפורמת מיתוג המעסיק החדשה והיוקרתית לענף ההייטק בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות