אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דשדוש פיננסי: דוחות מאכזבים לוולס פארגו וג'יי. פי מורגן צילום: אי פי איי

דשדוש פיננסי: דוחות מאכזבים לוולס פארגו וג'יי. פי מורגן

שורת ההכנסות של וולס פארגו לא עמדה בתחזיות השוק – ג'יי.פי מורגן פספס את ציפיות הרווח לראשונה מזה 15 רבעונים; ג'יימי דיימון: "על אף הרבעון המאתגר, העלינו את ההכנסות בזכות ביצועי שיא בחטיבת המניות וביצועים יציבים בחטיבת האג"ח"

15.01.2019, 15:45 | שירות כלכליסט

שניים מהבנקים הגודלים בארה"ב מפרסמים היום את הדוחות המסכמים של הרבעון הרביעי – וולס פארגו וג'יי. פי מורגן – ובשני המקרים התוצאות רחוקות מלהרשים.  

קראו עוד בכלכליסט

ג'יי.פי.מורגן פספס את תחזיות הרווח של האנליסטים בפעם הראשונה מזה 15 רבעונים. הבנק הגדול בארה"ב (בנכסים ובשווי שוק) רשם ברבעון הרביעי רווח נקי של -7.07 מיליארד דולר, או 1.98 דולר למניה, בהשוואה ל-4.23 מיליארד דולר או 1.07 דולר למניה בתקופה המקבילה שנה קודם לכן. תחזיות האנליסטים עמדו על רווח של 2.20 דולר למניה. הכנסות הבנק עלו ל-26.80 מיליארד דולר, לעומת 25.75 מיליארד דולר ברבעון המקביל7, בעוד שהתחזיות ציפו להכנסות של 26.84 מיליארד דולר.

"על אף הרבעון המאתגר, העלינו את ההכנסות בזכות ביצועי שיא בחטיבת המניות וביצועים יציבים בחטיבת האג"ח", אמר מנכ"ל הבנק ג'יימי דיימון.

דיימון התייחס גם להשבתת הממשל האמריקאי, שמאיימת לפגוע בצמיחה הכלכלית השנה. "אנחנו קוראים למנהיגי המדינה להציג גישה בונה ולשתף פעולה, כדי לחזק את הסנטימנט הצרכני והעסקי הגבוה גם ככה. עסקים, ממשלות וקהילות צריכים לעבוד ביחד כדי לפתור בעיות ולעזור לחזק את הכלכלה לטובת כולם".

וולס פארגו פספס את תחזיות ההכנסות של האנליסטים אך שורת הרווח התעלתה על הציפיות. הבנק מסכם את הרבעון האחרון של השנה עם רווח של 6.1 מיליארד דולר או 1.21 דולר למניה, לעומת 6.2 מיליארד דולר או 1.16 דולר למניה ברבעון המקביל וכאשר צפי האנליסטים עמד על 1.19 דולר למניה. ההכנסות ירדו ל-21 מיליארד דולר, בהשוואה ל-22.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל – התחזית בשוק עמדה על 21.7 מיליארד דולר.

הכנסות הריבית של וולס פארגו גדלו ב-2.7% ל-12.6 מיליארד דולר, מתחת לצפי שעמד על 12.7 מיליארד דולר. ההכנסות מיתר הפעילות ירדו ב-14% ל-8.3 מיליארד דולר. הכנסות חטיבת המשכנתאות נפלו ב-64% ל-467 מיליון דולר.

  , צילום מסך: ABC צילום מסך: ABC   , צילום מסך: ABC

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות