אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוסדי המחזיק אג"ח בסכום גבוה באינטרנט זהב: "נסתפק גם ב-480 מיליון שקל" צילום: אוראל כהן

מוסדי המחזיק אג"ח בסכום גבוה באינטרנט זהב: "נסתפק גם ב-480 מיליון שקל"

החוב של אינטרנט זהב למחזיקי האג"ח עומד על 700 מיליון שקל - החוב נטו על 585 מיליון שקל; היום מתקיים המכרז למכירת מניות השליטה בבזק; הגורם הוסיף: "השליטה בבי-קום ודרכה בבזק היא בידי מחזיקי האג"ח ולא בעלי המניות של אינטרנט זהב"

15.01.2019, 16:55 | גולן חזני

"מבחינתי גם הצעה של 480 מיליון שקל עבור מניות ביקום היא מקובלת" - כך אמר היום (ג') אחד השחקנים המוסדיים הגדולים המחזיקים באגרות החוב של אינטרנט זהב. הדברים נאמרו על רקע המכרז למכירת מניות השליטה בבזק שמתקיים היום. 

קראו עוד בכלכליסט

החוב של אינטרנט זהב למחזיקי האג"ח שלה עומד על 700 מיליון שקל אבל החוב נטו הוא כ-585 מיליון שקל. האמירה של הגורם המוסדי משקפת נכונות של המחזיקים לתספורת של 10%-20% בהיקף ההחזר של החוב. חלק גדול ממחזיקי שתי סדרות האג"ח של אינטרנט זהב הם גופים שרכשו את האג"ח במחירים נמוכים. "ברור לנו שכרגע השליטה בבי-קום ודרכה בבזק היא בידי מחזיקי האג"ח ולא בעלי המניות של אינטרנט זהב", אמר הגורם.

התשואה של אג"ח ד' מטפסת היום עד ל-40%, לנוכח הנפילה בנייר. שתי קרנות מתמודדות במכרז, קרן יורק וקרן סרצ'לייט האמריקניות. שתיהן צפויות להגיש הצעות אינדיקטיביות (לא מחייבות) בסכומים נמוכים מ-600 מיליון שקל, היקף החוב נטו כאמור.

במצב כזה, שבו ההצעות נמוכות משווי החוב, כל החלטה האם להיענות ולמכור בהצעות נמוכות יותר היא בידי מחזיקי האג"ח של החברה ולא בידי בעלי המניות שלה - , בראשם הבנקים הפועלים, דיסקונט והבינלאומי. ההשקעה שלה הבנקים בהנפקה של 100 מיליון שקל שביצעה החברה לפני כחצי שנה מתבררת כיום כשגויה.

נציג יורק גר'מי בלנק, שמשמש כמנהל שותף בקרן, נמצא בישראל בימים אלה. ברמות המחירים הנוכחיות של בזק יורק צפויה להתמודד על העיסקה באגרסיביות יחסית, ולנסות לרכוש את השליטה תוך תקווה שהמשקיעים יתמכו בה לאור הנסיון שהציגה בעבר ברכישה המוצלחת של פסגות ושל אג"ח אי.די.בי שבהן גרפה רווח של יותר מ-2 מיליארד שקל.

מחרתיים, יום חמישי, צפויה אסיפה של מחזיקי האג"ח לדון בתוצאות הליך המכרז שאותו מוביל מנכ"ל אינטרנט זהב ובי-קום דורון תורג'מן. המכרז הוא למכירת 65% מניות בי-קום שמחזיקה אינטרנט זהב, כאשר ב-יקום מחזיקה ב-26% ממניות בזק.

מניית ביק-ום משלימה בשעה זו מהלך תוך יומי משוגע של 20% כשלאחר שירדה כבר ב-17% במהלך המסחר עברה לעליות של 3%. שווי החברה בבורסה כרגע 580 מיליון שקל. שווי מנות בי-קום שבידי אינטרנט זהב עומד על 377 מיליון. 

ג ג'רמי בלנק | צילום: בלומברג ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות