אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו למבקר המדינה: "פעלתי בתום לב כשקיבלתי 300 אלף דולר מבן דודי" צילומים: אלכס קולומויסקי

נתניהו למבקר המדינה: "פעלתי בתום לב כשקיבלתי 300 אלף דולר מבן דודי"

במכתב ששלח עורך דינו של ראש הממשלה נבות תל-צור הוא כותב כי כספים שקיבל בעבר נתניהו מנתן מילקובסקי למימון הוצאות משפטיות, מבלי שניתן לו אישור מהוועדה למתן היתרים, היו בטרם נודע לו על התנגדות היועמ"ש לכך, ולאור הסתמכות על החלטת ועדת האתיקה של הכנסת

15.01.2019, 21:19 | ליטל דוברוביצקי ותומר גנון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה היום (ג') במכתב באמצעות עורך דינו, נבות תל-צור, למבקר המדינה יוסף שפירא, שבו התייחס ל-300 אלף הדולרים שקיבל בעבר מבן דודו, נתן מילקובסקי, ללא אישורו של המבקר. המכתב נשלח בהמשך לבקשה נוספת שהגיש נתניהו לוועדה למתן היתרים, לאחר שזו דחתה את בקשתו הקודמת לקבל סיוע מבן דודו במימון הוצאותיו המשפטיות

קראו עוד בכלכליסט

"הצטערתי צער עמוק לשמוע אמש מכלי התקשורת", כתב תל-צור בשם נתניהו, "כי מבקר המדינה פנה ליועץ המשפטי לממשלה במכתב, בו דיווח לו כי ראש הממשלה קיבל מבן דודו סיוע כספי בסכום של כ-300 אלף דולר, מבלי לקבל את אישור המבקר או ליידע אותו על כך. זאת תוך בקשה כי היועץ המשפטי לממשלה ייבחן את משמעות העברת הכספים".

מימין ראש המששלה בנימין נתניהו ומבקר המדינה יוסף שפירא, צילומים: אלכס קולומויסקי מימין ראש המששלה בנימין נתניהו ומבקר המדינה יוסף שפירא | צילומים: אלכס קולומויסקי מימין ראש המששלה בנימין נתניהו ומבקר המדינה יוסף שפירא, צילומים: אלכס קולומויסקי

"הצגת הדברים בתקשורת כאילו הוטעתה ועדת ההיתרים כאשר דנה בעניינו של ראש הממשלה", הוסיף תל-צור, "בשעה שלא היה ידוע לה על הסיוע הקודם שניתן, גרמה עול קשה ובלתי מוצדק לראש הממשלה. בקשתו הקודמת של ראש הממשלה לקבלת היתר נדחתה על הסף בהיעדר פרטים מינימאליים, ונוכח אי מתן תשובות לשאלות שהוצגו על ידי הוועדה. זאת בין היתר על רקע מחלתו הקשה ופטירתו המצערת של עו"ד יעקב וינרוט ז"ל".

במכתב נטען כי הסיוע הכספי מבן דודו של נתניהו התקבל אצל בני הזוג נתניהו בתקופה שבין מרץ 2017 ועד מרץ 2018, לפני שהובהרה בעניין זה עמדת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שהתנגד לאפשר לנתניהו לקבל סיוע כספי.

עו"ד נבות תל צור, צילום: עמית שעל עו"ד נבות תל צור | צילום: עמית שעל עו"ד נבות תל צור, צילום: עמית שעל

"עד למועד קבלת חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה מיום 27 ביוני 2018", כתב תל-צור, "סברו פרקליטיו דאז של ראש הממשלה כי קבלת סיוע כספי למימון הגנה, הניתן מבן דוד מקרבה ראשונה, אינה זקוקה להיתר של הועדה למתן היתרים. זאת בין היתר לאור החלטת וועדת האתיקה של הכנסת לפיה סיוע למימון הגנה הניתן מבן דוד אינו זקוק להיתר. אכן, הסיוע הכספי שהתקבל ממר מיליקובסקי שולם רובו ככולו ישירות לידיו של עורך הדין יעקב וינרוט ז"ל, שבאותה תקופה הוביל את הגנתם של בני הזוג נתניהו, ואשר הנפיק קבלות וחשבוניות מס על שם התורם באופן שקוף לחלוטין".

עוד כתב תל-צור כי "משהוחלט לפנות לועדת ההיתרים פעם נוספת בבקשה מה-7 בינואר 2019, ולמסור לוועדה את מלוא הפרטים לשאלות שנשאלו על ידה, הובאה בפני הוועדה גם העובדה הקשורה בקבלת הסיוע הקודם מצד מיליקובסקי לבני הזוג נתניהו. התוצאה היא שראש הממשלה פעל בתום לב מוחלט ובהתאם לייעוץ משפטי שניתן לו בעניין זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
לא תום לב ולא גרביים
נתניהו ותום לב הם שני דברים שאינם דרים בכפיפה אחת.זה תרתי דסתרי. הוא לא הבין שזו לפחות מתנה? הוא לא התייעץ עם עו"ד כלשהו כדי לדעת אם מותר לו לקבל מתנה בסדר גודל כזה? אחרי כל החקירות שהוא עבר בכל שנותיו בשירות הציבורי? הוא הרי נפגש עם היועמ"ש בארבע עיניים כל שבוע, איך לא שאל אותו? זה סכום של מה בכך? מימון הגנתו זה דבר שנשמט מזכרונו? נתניהו שקרן, מהרגע שהוא מתעורר בבוקר, ועד לכתו לישון, וכנראה גם בחלומותיו.
ליאורה  |  16.01.19
לכל התגובות