אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כישלון במכרז לרכישת בזק: לא התקבלה אף הצעה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

כישלון במכרז לרכישת בזק: לא התקבלה אף הצעה

קרנות יורק וסרצ'לייט החליטו לא להגיש הצעות מחייבות לרכישת החברה; זו בשורה רעה למחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, שבזק היא חברה נכדה שלה, והם יחלו השבוע במו"מ להסדר חוב וצפויים להשתלט על החברה

15.01.2019, 22:55 | גולן חזני

כישלון במכרז למכירת השליטה בבזק: ל"כלכליסט" נודע כי קרן סרצ'לייט וקרן יורק לא הגישו הצעות מחייבות לרכישת החברה. הדבר מסמן את תחילתו של המו"מ להסדר חוב באינטרנט זהב, שבזק היא חברה נכדה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

שתי הקרנות היו היחידות שנשארו במירוץ לרכישת 65% מניות ביקום המחזיקה ב-26% ממניות בזק, זאת לאחר תהליך שנמשך שלושה חודשים. אולם סרצ'לייט, שעוקבת אחר בזק מזה שנה בנסיון לרכוש את השליטה, החליטה שלא להגיש הצעה וכך גם יורק. שתי הקרנות סבורות ככל הנראה שהמחיר הנוכחי של בזק וביקום איננו כלכלי. כדי לרכוש את המניות נדרש מחיר של כחצי מיליארד שקל, כששוויין הבורסאי של המניות עומד על 375 מיליון שקל. מחיר זה היה מתקבל על ידי מחזיקי האג"ח של החברה.

זו בשורה רעה למחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, שביום חמישי יחלו במגעים להסדר חוב. המחזיקים צפויים להשתלט על החברה ולנסות להוביל בעצמם תהליך למכירת השליטה בבזק.

בעלי השליטה באינטרנט זהב הם הבנקים הפועלים, דיסקונט והבינלאומי.

דורון תורג דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב | צילום: אוראל כהן דורון תורג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
יש לך טעות חבר
לא רלוונטי מה יש בקופה כל עוד הבטוחות שליליות וצפוי פדיון של חלק מבעלי החוב במרץ 19, זה מהווה העדפת נושים. אינטרנט בדרך ל0 ומאחל לבעלי המניות שלפחות ישאירו לכם שלד עם הפסד צבור, ובעלי האג"ח של אינטרנט לא מקנה בהם, כי מה שהם יעשו עכשיו הם יקבלו מחברת בת בי, גם שם יש פירעון של סידרה אחת מהשתיים וגם שם יהיה העדפת נושים במרץ ו/או הזרמת כסף של בעלי המניות של בי שהם כאמור מי שיחזיק ישיר בבי וגם בעל אג"ח אינטרנט. בקיצור שמח עד מרץ בפרמידה.
ל4  |  16.01.19
לכל התגובות