אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם תוכנית החלפת סוללות האייפון גרמה לאפל הפסד של מיליארדים? צילום: apple

האם תוכנית החלפת סוללות האייפון גרמה לאפל הפסד של מיליארדים?

בשנה האחרונה איפשרה החברה לבעלי אייפונים ישנים לקבל סוללה חדשה במחיר סמלי, כפיצוי על האטה מכוונת של טלפונים. מקור המקורב לנושא סיפר שאפל תכננה להחליף עד 2 מיליון סוללות, אך בפועל החליפה 11 מיליון, מה שהאריך חיי מכשירים ויכל לשפיע על המכירות

16.01.2019, 09:53 | עומר כביר
האם התשובה של אפל לפרשת האטת האייפונים עלתה לה בסופו של דבר במיליארדי דולרים? לפי דיווחים, הפתרון של אפל לפרשה - החלפה של סוללות דגמי אייפון ישנים במחיר סמלי - זכה להיענות גדולה הרבה מהצפוי, שייתכן והובילה בהמשך לירידה ברכישות דגמי אייפון חדשים.

קראו עוד בכלכליסט

לקראת סוף 2017 נחשף שאפל האטה במכוון ביצועי דגמי אייפון ישנים עם סוללה חלשה, על מנת להאריך את זמן הפעילות שלהם בין טעינה לטעינה. אחת מהתגובות לזעם הציבורי שפרץ בעקבות הגילוי היתה תוכנית להחלפת סוללות אייפונים מדגמים ישנים יותר במחיר מוזל של 29 דולר בלבד. התוכנית הופעלה לכל אורך 2018.

אייפונים ישנים, צילום: apple אייפונים ישנים | צילום: apple אייפונים ישנים, צילום: apple

לפי דיווח ג'ון גרובר, מפעיל הבלוג Daring Fireball, במהלך פגישה כללית של עובדי אפל בתחילת השנה, שנערכה לאור עדכון תחזית ההכנסות של החברה לרבעון דצמבר 2018, אמר המנכ"ל טים קוק שההענות לתוכנית היתה גבוה משמעותית מהצפוי. לדבריו, בשעה שאפל ציפתה להחליף בין מיליון ל-2 מיליון סוללות, בפועל החליפה החברה 11 מיליון סוללות.

יתכן שלתוכנית החלפת הסוללה היה אפקט רחב יותר: משתמשים שניצלו את ההצעה קיבלו מכשיר עם חיי סוללה ארוכים יותר וביצועים משופרים. במילים אחרות, כזה שפתאום לא כל כך בוער לשדרג ואפשר להישאר אותו עוד שנה או שנתיים. מדובר, למעשה, ב-11 מיליון איש שהסיכוי שישדרגו השנה את האייפון שלהם ירד משמעותית. אם כל אחד מ-11 מיליון אלו החליטו למעשה לוותר על רכישת אייפון חדש, מדובר באבדן הכנסות פוטנציאלי בסך של כמה מיליארדי דולרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אפל תקטין את עלות החלפת מסך בחנויות אפל ב25% עם רובוט ותשיק שירות תיקון מהיר לארגונים
בשוק של 100 מיליארדי $ בשנה. וארגונים ישלמו על זה לאפל שיהיה מהיר זול ואיכותי למשל מיקרוסופט, SaleForce, אינטל וTSMC פפסי, וולס פרגו, מיצובישי, וחאוואי גם בסין, יפן, אוסטרליה ואירופה. בשוק של מאות מיליארדים בשנה גם לחברות קטנות יותר עם תיקון באותו יום עבודה. ג׳ף וויליאמס וטים קוק יפתחו אותו למשל עם טכנאים ומהנדסים של אפל בקרבת מקום או במקום העבודה.
מנכ״ל אפל  |  16.01.19
3.
ניהול כושל סיגנון שוק
בהחלה עבדו על לקוחות ועשו חבלה למוצר. ואז לא הצליחו לחשב השלכות של החלפה. זקנים פרימיטיבים שמנהלים חברה בסיגנון שוק במדינות ערב הורסים חברה יפה כמו שנהרסים עסקים בישראל ורכבת ישראל. פרימיטיבים עם הבנה שטחית של עסקים - לגנוב ולשקר זה דור שצריך ללכת מעסקים.
אזרח  |  16.01.19
לכל התגובות