אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרי אריסון מוכרת את מלח הארץ לפורטיסימו ב-170 מיליון שקל - 60% מהמחיר שביקשה

שרי אריסון מוכרת את מלח הארץ לפורטיסימו ב-170 מיליון שקל - 60% מהמחיר שביקשה

תשעה חודשים אחרי שאריסון העמידה את חברת המלח למכירה, קרן פורטיסימו ניצלה את הביקוש הנמוך ושילמה מחיר נמוך בהרבה מהסכום המבוקש שעמד על 300 מיליון שקל; אריסון מכרה לאחרונה את השליטה בשיכון ובינוי והיא בשלבי פיזור החזקותיה בבנק הפועלים

16.01.2019, 15:27 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שרי אריסון ממשיכה למכור את החזקותיה: בעלת ההון מוכרת לקרן פורטיסימו את חברת מלח הארץ תמורת כ-170 מיליון שקל. העיסקה תיחתם היום (רביעי), תשעה חודשים אחרי שאריסון העמידה את החברה למכירה.

קראו עוד בכלכליסט

קשה לומר שמדובר בעיסקה ובתהליך מכירה מוצלחים עבור אריסון, ששכרה בית השקעות קטן לנהל את התהליך. השווי שקיבלה נמוך בהרבה מהמחיר המבוקש שעמד על 300 מיליון שקל.

רשימת המתעניינים לא הייתה גדולה, ופורטיסימו ניצלה זאת כדי לרכוש את החברה במחיר נמוך בהרבה מהמבוקש. על רכישת החברה התמודדה גם קרן גרין לאנטרן של ריצ'י האנטר.
          

מפעל מלח הארץ בעתלית, צילום: דני מילר מפעל מלח הארץ בעתלית | צילום: דני מילר מפעל מלח הארץ בעתלית, צילום: דני מילר


           

התמורה הינה עבור הפעילות של מפעל המלח שמהווה מונופול בתחומו בארץ. ה-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) של מפעל המלח עומד על כ-6 מיליון דולר בשה. מלבד מלח לבישול מייצרת החברה סוגי מלחים נוספים שפיתחה, ואשר מהווים פוטנציאל עתידי בפעילותה.

שרי אריסון שרי אריסון שרי אריסון

       

אריסון מכרה באוגוסט האחרון את השליטה בשיכון ובינוי לידי נתי סיידוף תמורת כ-1.1 מיליארד שקל והיא מצויה בשלב של פיזור החזקותיה בבנק הפועלים בבורסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה