אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית נגד אירונאוטיקס: "עולה לכאורה חשש שהועבר מידע פנים" צילום: אלעד גרשגורן

בלעדי לכלכליסט

התעשייה האווירית נגד אירונאוטיקס: "עולה לכאורה חשש שהועבר מידע פנים"

במכתב שני ששלחה תע"א לדירקטוריון החברה ציין בא כוחה כי "לא ניתנה לתע"א הזדמנות ראויה". במוצאי שבת סוכמה רכישת אירונאוטיקס על ידי רפאל ואביחי סטולרו

17.01.2019, 07:02 | גולן חזני

התעשייה האווירית ממשיכה במלחמה נגד דירקטוריון אירונאוטיקס. ל"כלכליסט" נודע כי בעקבות חתימת מזכר ההבנות למכירת החברה לרפאל ולאביחי סטולרו שלחה שלשום החברה מכתב נוסף שנועד לחברי דירקטוריון אירונאוטיקס. את המכתב שלח בא כוח התעשייה האווירית עו"ד גיורא ארדינסט ליועץ המשפטי של אירונאוטיקס, עו"ד אלדד כורש ממשרד עמית פולק מטלון.

קראו עוד בכלכליסט

במוצאי שבת נחתם מזכר ההבנות של אירונאוטיקס עם רפאל וסטולרו לרכישת אירונאוטיקס תמורת 850 מיליון שקל.

עו"ד ארדינסט כתב: "מזכר ההבנות פורסם מבלי שניתנה הזדמנות ראויה לתעשייה האווירית או כל גוף עסקי אחר להציע הצעה משופרת לרכישת המניות, וזאת בניגוד מוחלט להסכמות בין התעשייה האווירית ואירונאוטיקס, ובניגוד לחובת האמון של הדירקטורים בחברה, שהיא חברה ציבורית שהעמידה עצמה למכירה, אשר אמורים היו לפעול להשאת ערך לבעלי מניותיה".

עו"ד ארדינסט העלה האשמות קשות נגד דירקטוריון אירונאוטיקס: "עולה חשש לכאורה כי טרם חתימת מזכר ההבנות האמור הועבר מידע פנים שאיננו נחלת הכלל לידי אחת המתמודדות באופן לא פורמלי. הדברים מתחדדים לנוכח הכפלת המחיר בידי אחת המתחרות על רכישת המניות. לא ברור על סמך איזה מידע הועלה סכום ההצעה בשיעור כה משמעותי, והאם מידע זה היה בפני כל הגורמים הרלוונטיים".

המל"ט דומינייטור של אירונאוטיקס המל"ט דומינייטור של אירונאוטיקס המל"ט דומינייטור של אירונאוטיקס

במכתב הופיעה נקודה מעניינת, שעל פיה בין אירונאוטיקס לרפאל קיימת בהסכם "גלולת רעל", שכל רכישה של מתחרה אחר את השליטה באירונאוטיקס "תביא לביטול הסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין אירונאוטיקס ובין אותה מתחרה. זו התנהלות שאיננה תקינה בלשון המעטה".

התעשייה האווירית טוענת במכתב כי בניגוד לפרסומים בתקשורת, אין לה מניעה כלשהי מבחינת רשות ההגבלים לרכוש את אירונאוטיקס.

התעשייה האווירית דורשת לקבל את כל המידע שסוכם בינה ובין אירונאוטיקס, מידע שלטענתה לא קיבלה, והיא מאיימת להסיר את הצעתה אם לא תקבל אותו. "נשקול הגשת הצעה משופרת רק לאחר שנקבל את הנתונים האמורים", מציין המכתב ורומז כי התעשייה האווירית מוכנה לשקול העלאת הצעה חדשה. ההצעה המקורית שלה עמדה על 650 מיליון שקל, בעוד שרפאל וסטולרו שילמו 850 מיליון שקל במזכר ההבנות שנחתם במוצאי שבת האחרונים.

ראוי לציין כי במענה למכתב קודם של התעשייה האווירית מיום חמישי שעבר, לפני שנחתם מזכר ההבנות, טען עו"ד כורש כי ההצעה של התעשייה האווירית היתה נמוכה יותר, וכי סיכוייה לקבל את אישור ההגבלים העסקיים לעסקה נמוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ואני שומע רק אוי אוי אוי !!! עד לפני חודשיים...
כל החברות הגדולות כמו אלביט ותעשיה אווירית הכפישו את החברה בלי סוף, הכשילו בכוונה פרויקטים שאירונאוטיקס זכתה בהם מול אותן החברות ורק הפעילו את הקשרים שלהם במשרד הביטחון והעיתונות על מנת לחקור וללכלך לחינם ופתאום הם ממש מעוניין לקנות אותם?!
נו כרגיל  |  17.01.19
1.
נו באמת..התעשיה האוירית מגלגלים עיניים . אם כל כך רצו היו מציעים מחיר טוב
ולא לבכות אחרי שרפאל שילמה 850 מיליון -כרגע הם מוכנים לשלם יותר כלומר הצעה משופרת מעל 850 מיליון .וזה לא רציני שכן היו מציעים את מחיר גבוה עבור אירונאוטיקס מהתחלה וזוכים בה ! התעשיה האוירית מעוניינת מאוד באירונאטיקס (חברה עם פוטנציאל מדהים ומל"טים שלה נמכרים בעולם עם צבר הזמנות של עשרות מיליוני דולר כמו כן החזקה 50% בקונטרופ חברה רווחית מאוד בתחום רכיבים וציוד ניווט לטילים מתוחכמים ) ברפאל מכירים היטב את החברה כי הם חשופים אליה בדרך כזו ואחרת דרך החברה המשותפת "קונטרופ" הם גם עשו שיעורי בית מלפני מספר חודשים כשהגישו סכום מוגחך 450 מיליון עבור אירונאוטיקס . כך שזה מאוד משתלם להם לשלם 850 מיליון
גילוי דעת  |  17.01.19