אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שדה דב ייסגר ביולי? לא אם שואלים את ארקיע וישראייר צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

שדה דב ייסגר ביולי? לא אם שואלים את ארקיע וישראייר

ארקיע, שהובילה את המאבק נגד סגירת שדה התעופה, ממשיכה לשווק כרטיסי טיסה לציבור למועדים שאחרי סגירתו המתוכננת ביולי 2019, וכך גם ישראייר

17.01.2019, 10:41 | נמרוד בוסו

על אף החלטת ממשלה הקובעת את מועד סגירתו של שדה דב ל־1 ביולי 2019, ממשיכות חברות התעופה ארקיע וישראייר לשווק לציבור כרטיסי טיסה משדה דב לאילת ובחזרה גם מיולי ואילך. החברות סרבו להגיב לפניית "כלכליסט" באשר לסיבה להתנהלותן, וגם לא חשפו כמה כרטיסים מכרו לתאריכים המדוברים.

קראו עוד בכלכליסט

כרטיס טיסה לאוקטובר 2019 כרטיס טיסה לאוקטובר 2019 כרטיס טיסה לאוקטובר 2019

ל"כלכליסט" נודע כי בימים אלה בוחנים במשרדי התחבורה והמשפטים, וכן ברשות התעופה האזרחית, את משמעות התנהלות החברות, וייתכן כי בקרוב יבחרו להתערב.

"מישהו בחברות התעופה חושב שאין חוק במדינת ישראל", אמר גורם ממשלתי עמו שוחחנו. "אם תוגש נגד החברה תביעת פיצויים מצד נוסעים שייפגעו קשה לי לראות איך הם מתגוננים מולה". לדבריו, ייתכן כי החברות ינסו להעביר את רוכשי הכרטיסים משדה דב לטיסות חלופיות מנמל התעופה בן גוריון, אולם לא בטוח שהתנהלות זו תגן עליהן מפני תביעות, בפרט במצב שבו היה ידוע להן זמן רב מראש כי שדה התעופה לא אמור להיות פעיל.

בתוך כך, הגישו בתחילת השבוע רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ורשות שדות התעופה (רש"ת) תביעה על 41.7 מיליון שקל נגד ארקיע, בטענה כי לא שילמה בשנים האחרונות דמי שימוש בשדה דב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
סגירת 2 שדות התעופה הם מכה קשה לאילת
הפוך ממה שחלק מהמגיבים כתבו פה את האילתים אף אחד לא שאל לגבי הוצאת שדה התעופה מהעיר זה מיועד למדינה, לרוב האילתים אין כמעט שום יתרון בהוצאת שדה התעופה הפוך במקום שחלק ילכו ברגל או 10 ד מהבית או ברכב פרטי במונית ב 30 ש"ח עכשיו מונית יהיה בערך 80 ל 120 ש"ח כיוון אחד כולל סרבול של שדה תעופה , כנראה יהיה איזה סוג של שאטל בתשלום או חינם אבל מוסיף עוד זמן וסרבול וגם צריך להגיע לנקודת המוצא של השאטל, לגבי התיירות וטיסות בין לאומיות זה עוד נראה כידוע זה המזה"ת ותוך רגע אחד הכל קורס, בן גוריון עוד יותר מסורבל ועוד יותר יקר וזה בשעות השיא בהגעה וחזרה לשם,
אזרח  |  20.01.19
לכל התגובות