אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הירידה בהכנסות: אפל מצמצמת את גיוס העובדים צילום: שאטרסטוק, רויטרס

מחיר הירידה בהכנסות: אפל מצמצמת את גיוס העובדים

הענקית האמריקאית הנמיכה תחזיות הכנסה בעקבות שיעור מכירות מאכזב של דגמי האייפון האחרונים; עתה נודע שהחברה תגייס פחות עובדים בחלק מחטיבותיה, אם כי אין תוכניות להאט גיוס בתחומים כ-AI ותוכן וידאו

17.01.2019, 09:01 | עומר כביר

אפל מצמצמת את הגיוסים לחלק מחטיבותיה על רקע המכירות הנמוכות מהצפוי של דגמי האייפון החדשים – כך לפי דיווח של בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מקורות, מנכ"ל אפל, טים קוק, הודיע על ההחלטה בפגישה כללית עם עובדי החברה שהתקיימה יוםלאחר הודעתה על הורדת תחזית ההכנסות לרבעון האחרון של 2018.

מנכ"ל אפל, טים קוק מנכ"ל אפל, טים קוק מנכ"ל אפל, טים קוק

לפי בלומברג, במהלך הפגישה נשאל קוק האם אפל מתכוונת לעצור לחלוטין את גיוס העובדים החדשים. קוק השיב שהוא לא סבור שזה הפתרון הנכון, ותחת זאת אמר שחלק מחטיבות החברה יצמצמו את היקף הגיוסים. מנכ"ל אפל ציין שהוא עדיין לא החליט אילו חטיבות יקצצו בגיוסים, אך שקבוצות חשובות כמו צוות הבינה המלאכותית של אפל ימשיכו לגייס עובדים בקצב גבוה.

קוק הוסיף שחשיבותה של חטיבה לעתיד אפל לא נמדדת בהיקף גיוס העובדים שלה. הוא הבהיר גם ההחלטה לא צפויה להשפיע על תוכניות אפל לפתוח משרדים חדשים באוסטין, טקסס או על תוכניות ההתרחבות שלה באזור לוס אנג'לס, שם מקימה החברה צוות לפיתוח תוכן וידאו מקורי לשירות הסטרימינג העתידי שלה.

אחרי השיחה של קוק עם העובדים, ערכו סגני נשיא בכירים באפל פגישות נפרדות עם סגני נשיא ומנהלים בכירים, והדגישו בפניהם שההאטה במכירות האייפון היא הזדמנות לקידום חידושים.

אפל לא הגיבה לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות