אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירה פלילית חדשה נגד וואווי בארה"ב: חשודה בגניבת טכנולוגיה מקומית צילום: בלומברג

חקירה פלילית חדשה נגד וואווי בארה"ב: חשודה בגניבת טכנולוגיה מקומית

תביעות אזרחיות שהוגשו נגד החברה הובילו לחקירה פדרלית, ביניהן תקרית של גניבת טכנולוגיה לאוטומציית בדיקות סמארטפונים מטי-מובייל

17.01.2019, 09:28 | עומר כביר
תובעים פדרלים בארה"ב פתחו בחקירה פלילית נגד וואווי הסינית, בחשד שגנבה סודות מסחריים משותפות אמריקאיות, כולל טכנולוגיה שספקית הסלולר טי-מובייל השתמשה בה כדי לבדוק סמארטפונים – כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מקורות בעלי ידע בנושא, החקירה נולדה בעקבות תביעות אזרחיות נגד וואווי, כולל אחת שבהן נמצאה החברה אחראית ללקיחה שלא כדין של טכנולוגיית רובוטיקה. החקירה נמצאת בשלב מתקדם ויכולה להוביל בקרוב להגשת כתב אישום.

מייסד וואווי רן ז מייסד וואווי רן ז'נגפיי | צילום: בלומברג מייסד וואווי רן ז

אחת התביעות האזרחיות שהובילה לחקירה הוגשה על ידי טי-מובייל ב-2014. באותה עת בחרה ספקית הסלולר את וואווי כספקית טלפונים סלולריים. טי-מובייל פיתחה רובוט בשם Tappy שביצע מבדקי איכות בטלפונים ששיווקה. במהלך ההתקשרות העסקית בין החברות, עובדי וואווי שאלו שאלות מפורטות על הרובוט וביקשו מידע על הטכנולוגיה שמאחוריו לעיתים תכופות.

בתקרית אחת, שני עובדי וואווי הגניבו עובד שלישי למעבדה על מנת לצלם תמונות לא מאושרות של הרובוט. אחד העובדים הסתיר חלק מהרובוט מאחורי מסך מחשב, כדי לחסום מצלמת אבטחה, וניסה לפרק ולהבריח חלק ממנו בתיק בלפטופ שלו. בהמשך הודה העובד שגנב את הרכיב כי אגף המו"פ בוואווי חשב שהמידע ישפר את הרובוט שלה. ב-2017, חבר מושבעים פסק לטי-מובייל פיצויים בסך 4.8 מיליון דולר על הפרת חוזה, אך לא פסק פיצויי נזיקין.

משרד המשפטים של ארה"ב סירב להגיב לדיווח. מוואווי נמסר בתגובה לוול סטריט ג'ורנל: "וואווי וטי-מובייל סיימו את הסכסוך ביניהן ב-2017, אחרי שחבר מושבעים בארה"ב מצא שלא נגרמו נזקים, ושלא היו עשיית עושר שלא כדין או התנהגות זדונית מצדה של וואווי לגבי טענות הסודות המסחריים של טי-מובייל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות